Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Sony odstranilo závažný nedostatek: Xperii Z3+ můžete ovládat i s mokrým displejem

Sony odstranilo závažný nedostatek: Xperii Z3+ můžete ovládat i s mokrým displejem

Ovládání dotykového displeje pod vodou, je u většiny dnešních telefonů nemožné. Telefon zkrátka nezaznamená polohu prstu, a pokud se mu to přeci jen povede, je poloha zaznamenaná špatně a dochází k překlepům. U většiny smartphonů tento problém až tolik nevadí, tento nedostatek vás začne trápit až u telefonů ze zvýšenou odolností vůči vodě. Modelová řada Xperia Z právě patří mezi takovéto kousky a s podobnými problémy se výrobce potýkal už od prvního modelu.

 

Změna přichází až u současné vlajkové lodi – modelu Xperia Z3+. Na videu nahraném na oblíbeném portále Youtube.com můžete vidět, jak lze telefon přesně ovládat i přes to, že je jeho displej postříkaný vodou. Výrobce prý zlepšil pouze řadič displeje a žádné větší změny nenastaly. Je otázkou, jak se bude chovat telefon celý ponořený pod vodou. Pokud bude funkčnost zachována, zaslouží si Sony pochvalu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentáře

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    super! tohle je příklad pokroku jak má být.

  2. Cleric (neregistrovaný)

    Sakra tohle bych chtěl na mé Z2 mít taky :D O důvod více proč si Z3+ koupit. respektive na ni našetřit :D

  3. Kuba (neregistrovaný)

    Muj samsung s5 dela jsste horsi veci kdyz je displej mokry sam se prepina klika si sam od sebe kam chce a je absolutne neovladatelny….staci dest

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel