Sledujte nás na YouTube

Sony odstranilo závažný nedostatek: Xperii Z3+ můžete ovládat i s mokrým displejem

Ovládání dotykového displeje pod vodou, je u většiny dnešních telefonů nemožné. Telefon zkrátka nezaznamená polohu prstu, a pokud se mu to přeci jen povede, je poloha zaznamenaná špatně a dochází k překlepům. U většiny smartphonů tento problém až tolik nevadí, tento nedostatek vás začne trápit až u telefonů ze zvýšenou odolností vůči vodě. Modelová řada Xperia Z právě patří mezi takovéto kousky a s podobnými problémy se výrobce potýkal už od prvního modelu.

 

Změna přichází až u současné vlajkové lodi – modelu Xperia Z3+. Na videu nahraném na oblíbeném portále Youtube.com můžete vidět, jak lze telefon přesně ovládat i přes to, že je jeho displej postříkaný vodou. Výrobce prý zlepšil pouze řadič displeje a žádné větší změny nenastaly. Je otázkou, jak se bude chovat telefon celý ponořený pod vodou. Pokud bude funkčnost zachována, zaslouží si Sony pochvalu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentáře

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    super! tohle je příklad pokroku jak má být.

  2. Cleric (neregistrovaný)

    Sakra tohle bych chtěl na mé Z2 mít taky :D O důvod více proč si Z3+ koupit. respektive na ni našetřit :D

  3. Kuba (neregistrovaný)

    Muj samsung s5 dela jsste horsi veci kdyz je displej mokry sam se prepina klika si sam od sebe kam chce a je absolutne neovladatelny….staci dest

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *