Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z3 dostává bezdrátové nabíjení a silnější baterii: Bohužel jen v USA

Sony Xperia Z3 dostává bezdrátové nabíjení a silnější baterii: Bohužel jen v USA

Americký operátor Verizon včera společně se Sony v New Yorku oznámil příchod telefonu Xperia Z3v, což je vylepšená verze klasické Xperie Z3 právě pro tohoto operátora. Oproti původnímu modelu se však liší ve dvou detailech – má integrovanou cívku pro bezdrátové nabíjení (standard QI) a kapacita baterie narostla z původních 3 100 mAh na 3 200 mAh.

  

Bohužel kvůli těmto dvěma změnám také narostla tloušťka zařízení, tudíž se nabízí srovnání spíše se starší Xperií Z2. Jinak je vše při starém, stejný displej, voděodolnost, výpočetní výkon, zkrátka všechny klady a zápory námi nedávno recenzovaného telefonu. Operátor Verizon bude Xperii Z3v prodávat za 199 USD (4 400 bez DPH) s dvouletým úvazkem, což je cena, za kterou u něj můžete pořídit iPhone 6.

 

K telefonu si američtí zájemci budou moci za 59 dolarů (1 300 Kč bez DPH) přikoupit bezdrátovou nabíječku. Snad si bezdrátové nabíjení najde cestu i do dalších telefonů Sony, včetně těch, které se prodávají v Evropě. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. dominik (neregistrovaný)

    Ty vole zas tak levný!!! Evropo vem si příklad!! chce to tu Verizon EU

  2. mix (neregistrovaný)

    V Německu máš všechny top telefony za 1€ při smlouvě na dva roky.

  3. Američtí operátoři si dokážou ledasco vydupat – QWERTY mobily, bezdrátové nabíjení (třeba LG G2 ho v USA taky měla) a další super věci. A v Evropě? Jen bída.

    • Protože je tady neuvěřitelně roztříštěný trh a každý operátor je vlastně drobotina pro Americkým operátorům. A když se EU pokusí něco sjednotit, všichni prskají. To je pak těžké…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).