Sony Xperia Z3 a Z3 Compact unikají na dalších snímcích: Doplní je na veletrhu IFA i tablet Z3?

Veletrh IFA se blíží, tuto berlínskou událost využijí někteří výrobci mobilních technologií k představení svých nových modelů. Na 3. září chystá Samsung premiéru svého Galaxy Note 4, ve stejný den bude představovat své novinky i Sony. Přinejmenším bychom se měli dočkat nové Xperie Z3 a její zmenšené verze s přízviskem Compact.

  

  
Takto by měla vypadat Xperia Z3

Na internetu se tři týdny před představením novinek objevilo několik nových snímků, které odhalují některé detaily chystaných zařízení a také pár CAD výkresů, které prozrazují nejen rozmístění ovládacích prvků, ale rovněž rozměry obou telefonů.

 
Rozměry obou Xperií Z3 v CAD výkrese

Xperia Z3 s 5,15“ displejem má mít na výšku 146,46 milimetrů, na šířku 72,09 milimetrů a její tloušťka má být příjemných 7,3 milimetru, což je téměř o milimetr méně, než její předchůdkyně Xperia Z2 (recenze). Její kompaktnější sestra s 4,6“ displejem má mít rozměry 126,98 × 64,9 mm, její tloušťka je prozatím neznámá.

  

  
První snímky telefonu Sony Xperia Z3 Compact 

Očekávané parametry obou novinek jsme již zmínili dříve, proto jen ve zkratce: Oba modely mají nabídnout displej s Full HD rozlišením, čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,4 Ghz, 16GB vnitřní paměť s možností jejího rozšíření paměťovou kartou a 20,7Mpx fotoaparát. Větší model má přijít s 3 GB RAM na palubě, u menšího se očekává o gigabajt méně.

  

Kromě dvojice telefonů se možná dočkáme i nástupce tabletu Xperia Z2. Na stránkách indonéského úřadu se objevila informace o schválení přístroje SGP621, kterým má být voděodolný tablet Xperia Z3. Jeho předchůdce totiž nesl kódové označení SGP621, první generace tabletu Xperia Z pak SGP321. Zatím se jedná pouze o spekulace, ale veletrh IFA by nás mohl příjemně překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Shift (neregistrovaný)

    „Na stránkách indonéského úřadu se objevila informace o schválení přístroje SGP621, kterým má být voděodolný tablet Xperia Z3. Jeho předchůdce totiž nesl kódové označení SGP621“

    Něco mi tu uniká?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *