Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z3 a Z3 Compact unikají na dalších snímcích: Doplní je na veletrhu IFA i tablet Z3?

Sony Xperia Z3 a Z3 Compact unikají na dalších snímcích: Doplní je na veletrhu IFA i tablet Z3?

Veletrh IFA se blíží, tuto berlínskou událost využijí někteří výrobci mobilních technologií k představení svých nových modelů. Na 3. září chystá Samsung premiéru svého Galaxy Note 4, ve stejný den bude představovat své novinky i Sony. Přinejmenším bychom se měli dočkat nové Xperie Z3 a její zmenšené verze s přízviskem Compact.

  

  
Takto by měla vypadat Xperia Z3

Na internetu se tři týdny před představením novinek objevilo několik nových snímků, které odhalují některé detaily chystaných zařízení a také pár CAD výkresů, které prozrazují nejen rozmístění ovládacích prvků, ale rovněž rozměry obou telefonů.

 
Rozměry obou Xperií Z3 v CAD výkrese

Xperia Z3 s 5,15“ displejem má mít na výšku 146,46 milimetrů, na šířku 72,09 milimetrů a její tloušťka má být příjemných 7,3 milimetru, což je téměř o milimetr méně, než její předchůdkyně Xperia Z2 (recenze). Její kompaktnější sestra s 4,6“ displejem má mít rozměry 126,98 × 64,9 mm, její tloušťka je prozatím neznámá.

  

  
První snímky telefonu Sony Xperia Z3 Compact 

Očekávané parametry obou novinek jsme již zmínili dříve, proto jen ve zkratce: Oba modely mají nabídnout displej s Full HD rozlišením, čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,4 Ghz, 16GB vnitřní paměť s možností jejího rozšíření paměťovou kartou a 20,7Mpx fotoaparát. Větší model má přijít s 3 GB RAM na palubě, u menšího se očekává o gigabajt méně.

  

Kromě dvojice telefonů se možná dočkáme i nástupce tabletu Xperia Z2. Na stránkách indonéského úřadu se objevila informace o schválení přístroje SGP621, kterým má být voděodolný tablet Xperia Z3. Jeho předchůdce totiž nesl kódové označení SGP621, první generace tabletu Xperia Z pak SGP321. Zatím se jedná pouze o spekulace, ale veletrh IFA by nás mohl příjemně překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Shift (neregistrovaný)

    „Na stránkách indonéského úřadu se objevila informace o schválení přístroje SGP621, kterým má být voděodolný tablet Xperia Z3. Jeho předchůdce totiž nesl kódové označení SGP621“

    Něco mi tu uniká?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).