Sledujte nás na YouTube

Sony uvolňuje update na Android 5.1 pro zařízení z řady Xperia Z2 a Xperia Z3

Pokud jste majiteli některého ze zařízení řad Xperia Z2 a Xperia Z3 od Sony, pak vězte, že výrobce pro ně právě začal uvolňovat aktualizaci na Android 5.1 Lollipop. Mimo standardní vylepšení si Sony připravilo ještě několik věcí navíc:

 • Širší možnosti přizpůsobení v oblastech hlasitosti, tichých režimů a upozornění
 • Integrace sociální sítě LinkedIn
 • Vylepšení fotoaparátu – rychlejší a přesnější automatické ostření
 • Nové pracovní funkce Xperia In Business
 • Lepší spolupráce s nositelnou elektronikou (např. možnost využívat Sony SmartWatch 3 jako spoušť pro komfortnější pořizování autoportrétů)

Jedná se především o drobnosti, avšak někomu rozhodně mohou zpříjemnit život. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé zařízení řady Xperia Z1, která se spolu s modelem Z Ultra dočkají updatu v nejbližších týdnech. Dorazila už aktualizace i na vaše zařízení? Podělte se s námi v komentářích.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

7 komentářů

 1. xzeit (neregistrovaný)

  Má už tato aktualizace konečně integrovaný BLACKLIST???

  Nebo aspoň plně funkční v podobě aplikace??

  Díky

 2. netex (neregistrovaný)

  První z CZ operátoru je Vodafone!

 3. djkure (neregistrovaný)

  A Z3 Compact?

 4. Duben (neregistrovaný)

  Bohužel opět žádná podpora API v2 pro focení. Zapomeňte na manuální nastavení, nebo RAW. Přitom když se člověk snaží tak i z Z1c lezou slušné fotky. Dokonce i v noci, viz. moje focení [odkaz] ale musí se překonávat tolik omezení, které by přes manuální kontrolu ulehčily práci a postprocesem by se z toho dalo dostat ještě o kus lepší výsledek.

 5. Jan Růžička (neregistrovaný)

  Ted dorazilo, Vodafone CZ

 6. Michal (neregistrovaný)

  Někdo komu už dorazilo na Z2?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *