Domů » Bleskovky » Sony uvolňuje update na Android 5.1 pro zařízení z řady Xperia Z2 a Xperia Z3

Sony uvolňuje update na Android 5.1 pro zařízení z řady Xperia Z2 a Xperia Z3

Pokud jste majiteli některého ze zařízení řad Xperia Z2 a Xperia Z3 od Sony, pak vězte, že výrobce pro ně právě začal uvolňovat aktualizaci na Android 5.1 Lollipop. Mimo standardní vylepšení si Sony připravilo ještě několik věcí navíc:

 • Širší možnosti přizpůsobení v oblastech hlasitosti, tichých režimů a upozornění
 • Integrace sociální sítě LinkedIn
 • Vylepšení fotoaparátu – rychlejší a přesnější automatické ostření
 • Nové pracovní funkce Xperia In Business
 • Lepší spolupráce s nositelnou elektronikou (např. možnost využívat Sony SmartWatch 3 jako spoušť pro komfortnější pořizování autoportrétů)

Jedná se především o drobnosti, avšak někomu rozhodně mohou zpříjemnit život. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé zařízení řady Xperia Z1, která se spolu s modelem Z Ultra dočkají updatu v nejbližších týdnech. Dorazila už aktualizace i na vaše zařízení? Podělte se s námi v komentářích.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. xzeit (neregistrovaný)

  Má už tato aktualizace konečně integrovaný BLACKLIST???

  Nebo aspoň plně funkční v podobě aplikace??

  Díky

 2. První z CZ operátoru je Vodafone!

 3. Duben (neregistrovaný)

  Bohužel opět žádná podpora API v2 pro focení. Zapomeňte na manuální nastavení, nebo RAW. Přitom když se člověk snaží tak i z Z1c lezou slušné fotky. Dokonce i v noci, viz. moje focení [odkaz] ale musí se překonávat tolik omezení, které by přes manuální kontrolu ulehčily práci a postprocesem by se z toho dalo dostat ještě o kus lepší výsledek.

 4. Jan Růžička (neregistrovaný)

  Ted dorazilo, Vodafone CZ

 5. Michal (neregistrovaný)

  Někdo komu už dorazilo na Z2?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).