Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z1S: Zmenšená varianta Xperie Z1 na nové fotografii

Sony Xperia Z1S: Zmenšená varianta Xperie Z1 na nové fotografii

Aktualizováno 16. listopadu, 11:00

V průběhu tohoto měsíce bychom se měli dočkat oficiálního představení Xperie Z1f, která má být zmenšenou variantou Xperie Z1. Namísto 5″ fullHD panelu nabídne úhlopříčku o velikosti 4,3″. Na internet nyní unikla nová fotografie, na které si chystanou novinku můžete prohlédnout a porovnat s větší sestřičkou.


Prototyp Xperie Z1f (vlevo) a „velká“ Xperia Z1

Původní článek

Začátkem tohoto měsíce Sony představilo svůj nový model Xperia Z1F, který můžeme označit za „mini“ verzi vlajkové lodě Xperia Z1. Bohužel, tento kousek nebude k dispozici na trzích v Evropě ani v USA. Věrní fanoušci Sony však nemusí zoufat. Na internetu se objevila fotografie smartphonu s podobnými parametry, nesoucí název Xperia Z1S. Tento model by mohl zastoupit Xperii Z1F na mezinárodním trhu. A právě tomu naznačují nově uniklé informace.

 

Podle nich Sony chystá další smartphone, který bude představený již 12. listopadu na konferenci v Šanghaji. Je však možné, že se nebude jednat o představení modelu Z1S. Už dávno jsme mohli slyšet o novince nesoucí název Tianchi, což je 6″ tabletofon s osmijádrovým procesorem od MediaTeku a HD displejem.

A jak si vede nová Xperia Z1S? Parametry by měla mít podobné se současnou vlajkovou lodí. To znamená procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz, kterému sekundují 2GB RAM. Velikost vnitřního úložiště je 16GB a najdete zde i fotoaparát s rozlišením 20,7 MPx s optikou G Lens, který doplňuje přední 2,2MPx kamera pro videokomunikaci. Samozřejmostí je zvýšená odolnost vůči prachu a vodě. U displeje však nečekejme fullHD rozlišení, při 4,3″ úhlopříčce výrobce vsadí na HD.

Michael Krahulec

7 komentářů

 1. Olda (neregistrovaný)

  Já jsem se Sony skončil. Kdysi mě na Xperii vadilo několik věcí:

  – velmi pomalé aktualizace na novější verzi Android

  – chyby v software (OS)

  – neustále vypadávající GPSka (napříč mnoha řadami telefonů od Sony)

  Takže i když možná vyrobí dobrý telefon, pokoušet už je nebudu.

 2. Souhlasím. Aktualizace děsně pomalé a navíc s plno chybami. Poslední oficiální aktualizace pro Xperii S měla cca 1 GB a Cyanogenmod má nějakých 150 MB. Nejsem si vědom, že by těch 850 MB navíc něčemu prospívalo. Po aktualizaci samozřejmě všechno krásně plynulé, ale po instalaci aplikací a asi týdnu používání naprosto nepoužitelný systém, který trpí nedostatkem RAM. CyanogenMod po 5 měsících používání stále jako nový.

  Jinak v tom označení mají už dost bordel. Mohli by zvolit třeba označení podle roku, něco jako Xperia 13S, Xperia 13Z atd. Určitě lepší než Xperia Z, Z1, Z1S, Z1Sx (nebo s čím přijdou potom).

 3. Každý výrobce dělá nějaké chyby. Sony aspoň je schopno dodat telefon výkonný ale o rozumných rozměrech (notabene to vypadá i na kvalitní konstrukci a ne klasickej plasťák viz Samsung). To tu teď nikdo jiný nenabízí a za to jim patří velký dík. Pokud jde o SW, tam se nebojím. CyanogenMod funguje :-)

 4. Teď SONY soudím podle Xperie Z a Z1. Krásně plynulé a odladěné systémy. Na rychlé aktualizaci si také nemůžu stěžovat. Hlavně se mi líbí, že poslouchají, co lidé chtějí. Teda aspoň u Xperie Z dodali v nových aktualizacích funkce, které si lidé přáli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).