Sony Xperia Z1S: Zmenšená varianta Xperie Z1 na nové fotografii

Aktualizováno 16. listopadu, 11:00

V průběhu tohoto měsíce bychom se měli dočkat oficiálního představení Xperie Z1f, která má být zmenšenou variantou Xperie Z1. Namísto 5″ fullHD panelu nabídne úhlopříčku o velikosti 4,3″. Na internet nyní unikla nová fotografie, na které si chystanou novinku můžete prohlédnout a porovnat s větší sestřičkou.


Prototyp Xperie Z1f (vlevo) a „velká“ Xperia Z1

Původní článek

Začátkem tohoto měsíce Sony představilo svůj nový model Xperia Z1F, který můžeme označit za “mini” verzi vlajkové lodě Xperia Z1. Bohužel, tento kousek nebude k dispozici na trzích v Evropě ani v USA. Věrní fanoušci Sony však nemusí zoufat. Na internetu se objevila fotografie smartphonu s podobnými parametry, nesoucí název Xperia Z1S. Tento model by mohl zastoupit Xperii Z1F na mezinárodním trhu. A právě tomu naznačují nově uniklé informace.

 

Podle nich Sony chystá další smartphone, který bude představený již 12. listopadu na konferenci v Šanghaji. Je však možné, že se nebude jednat o představení modelu Z1S. Už dávno jsme mohli slyšet o novince nesoucí název Tianchi, což je 6″ tabletofon s osmijádrovým procesorem od MediaTeku a HD displejem.

A jak si vede nová Xperia Z1S? Parametry by měla mít podobné se současnou vlajkovou lodí. To znamená procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz, kterému sekundují 2GB RAM. Velikost vnitřního úložiště je 16GB a najdete zde i fotoaparát s rozlišením 20,7 MPx s optikou G Lens, který doplňuje přední 2,2MPx kamera pro videokomunikaci. Samozřejmostí je zvýšená odolnost vůči prachu a vodě. U displeje však nečekejme fullHD rozlišení, při 4,3″ úhlopříčce výrobce vsadí na HD.

Autor článku Michael Krahulec
Michael Krahulec

Kapitoly článku