Sony Xperia Z: Vlajková loď s 5″ fullHD displejem a 13Mpx fotoaparátem (aktualizováno)

Sony na CESu představilo svoji novou vlajkovou loď – model Xperia Z a pětipalcovým fullHD displejem, 13Mpx fotoaparátem a odolností vůči vodě a prachu.

Aktualizováno 10. ledna, 14:40

Od českého zastoupení společnosti Sony jsme zjistili, že model Xperia Z bude na našem trhu dostupný v průběhu března za cenu pohybující se okolo 16 900 Kč včetně DPH.

Původní článek

Společnost Sony před několika okamžiky na veletrhu CES v Las Vegas představila svou novou vlajkovou loď – model Xperia Z. Zdá se, že nejen Huawei se na CES dobře připravilo, protože tahle krasavice od Sony bude mít co nabídnout. O tom, že letošní rok bude ve znamení fullHD displejů už asi nikdo nepochybuje, jen bude zajímavé sledovat, zda si dokážeme zvyknout na monstra s pětipalcovými displeji.

 

Tohoto trendu se drží i Sony a svůj model Xperia Z vybavilo právě pětipalcovým fullHD panelem, kterému dělá společnost technologie Bravia engine druhé generace. V horní části překvapivě nechybí ani signalizační dioda, která umí komunikovat několika barvami. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064+MDM9215M) s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, kterému dělají společnost 2 GB RAM.

  

Kromě podpory GSM a 3G sítí Xperia Z nabídne i sítě čtvrte generace LTE. Stejně jako Huawei Ascend D2 se i tento kousek od Sony pyšní odolností vůči vodě a prachu (certifikace IP67), navíc nabízí i podporu NFC. 

Sony Xperia Z First Look from CES 2013!

Kapacita Li-Ion akumulátoru je 2330 mAh, vnitřní paměť má 16 GB a dále ji bude možné rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty. 13Mpx fotoaparát se snímačem Exmor RS kromě přisvětlovací diody a záznamu videa ve fullHD rozlišení, nabídne 16x digitální zoom, HDR, stabilizaci obrazu a Burst režim pro zachycení série snímků.

 

Ani Sony nepodcenilo optimalizaci správy napájení, v tiskové zprávě se chlubí speciálním režimem Battery Stamina, který má nejméně čtyřnásobně prodloužit pohotovostní dobu. Už teď se proto těšíme, až si tuhle novinku budeme moci proklepnout v našem testu.

Celkové rozměry telefonu jsou 139 x 71 x 7,9 milimetru, hmotnost včetně baterie se zastavila na 146 gramech, což na pětipalcové „monstrum“ není vůbec špatné. Na světový trh se Xperia Z dostane ještě v průběhu prvního čtvrletí tohoto roku a doufejme, že tento termín platí i pro Českou republiku a Slovensko. Cenu v tuto chvíli neznáme, ale odhadujeme, že se bude pohybovat lehce nad hranicí 16 000 Kč. Kromě černé verze si budete moci vybrat také purpurovou nebo bílou variantu.

Sony Xperia Z hands-on
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku