Sony Xperia Z dokáže pořídit 999 snímků za 70 vteřin (video)

Chytrý telefon Sony Xperia Z byl oficiálně představen na veletrhu CES v Las Vegas během ledna a na SmartManii jste si již mohli přečíst článek s prvními dojmy a videopohledem. Prozatimní poznatky ze zařízení jsou velmi pozitivní a jednou z velkých předností by měl být i 13Mpx fotoaparát nabízející mimo jiné funkci burst-shot, která bude hrát v dnešním příspěvku hlavní roli. Na vysvětlenou dodejme, že tato funkcionalita umožňuje držením spouště vyfotit velkou sérii snímků, ze které následně můžete vybrat ty nejpovedenější. Tento režim přijde vhod také při focení sportovních záběrů.

XPERIA Z 超極速999連拍

Sony evidentně myslelo i na opravdové perfekcionisty a na YouTube se objevilo video, kde uživatel dokáže pořídit rovných 999 snímků za zhruba 70 vteřin. Konkurenční smartphony nabízející tuto funkci obvykle vydrží snímat jen několik chvil a poté cyklus přeruší, Xperia Z nám tedy ukazuje, že po výkonnostní stránce díky čtyřjádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon S4 Pro opravdu nebude žádným ořezávátkem. Nutno podotknout, že fotografie v tomto případě nebyly pořizovány na 13Mpx, ale „pouze“ v 9Mpx rozlišení. To ale nejspíše nikomu příliš vadit nebude, jelikož jde stále o velmi slušný parametr. Na závěr jen dodejme, že Xperia Z by se v České republice měla prodávat v průběhu března za doporučenou koncovou cenu okolo 16 990 Kč.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku