Sony Xperia Yuga nabídne 5″ fullHD displej a čtyřjádrový procesor

Telefony, či spíše tabletofony s pětipalcovým displejem se stávají čím dál větším trendem. Mnoho lidí upřednostní před skladností právě komfort používání velkého displeje a tak není divu, že každý výrobce si chce ukousnout svůj podíl na trhu i v této oblasti. Jedním z nich je i Sony, jehož chystaný model je dosud znám jako Xperia Yuga, dříve též Xperia Odin. Nyní na internet prosákly další fotografie chystaného modelu a zároveň pár informací, které již můžeme brát téměř najisto.

  

Pětipalcový displej s fullHD rozlišením pravděpodobně není pro nikoho překvapením a od původních spekulací se neliší ani procesor, kterým je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Za tímto únikem informací stojí notoricky známý Rus jménem Eldar Murtazin (Mobile-review.com), jenž sice neprozradil více informací, ale tvrdí, že kombinace rychlého procesoru a velkého displeje tvoří fantastický přístroj. Na druhou stranu také zmiňuje, že se telefon zahřívá jako kamna, což by mohlo mít co do činění s případnou voděodolností telefonu. Více o přístrojí nevíme, vypadá ovšem velmi slibně a mohl by Sony konečně po několika nepovedených pokusech zajistit slušné postavení i v kategorii high-end smartphonů.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku