Sony Xperia XA3 na prvních renderech: podlouhlý displej a tenké rámečky ve střední třídě

Společnost Sony na veletrhu IFA představila nový vlajkový smartphone Xperia XZ3 (videorecenze), nezapomíná ale ani na zařízení z nižších cenových pater. Svého pokračovatele by se měla například dočkat Xperia XA2 z ledna letošního roku; jak bude její nástupce pojmenovaný Xperia XA3 vypadat, odhaluje server MySmartPrice.

Výrazně větší displej s tenčími rámečky

U vlajkových modelů Sony od letošního roku aplikuje značně obměněný design, v podobném duchu má proběhnout i omlazení Xperie XA3. Displej se protáhne do úhlopříčky 5,9″ a poměru stran 18:9 a tím se zvětší i celkové rozměry telefonu. Naštěstí dojde k redukci okolních rámečků, takže nárůst nebude až tak drastický.

Záda se pak stanou domovem pro horizontálně položený fotomodul se dvěma čočkami a přijdou o čtečku otisků prstů; tu budeme nově hledat na pravé straně v zamykacím tlačítku. Na spodní straně najdeme hlasitý reproduktor a port USB-C, chybět však nemá ani 3,5mm jack vyvrtaný do horní strany telefonu.

Nejnovější Android na palubě

Sony Xperia XA3 má běžet pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 660 a 6 GB RAM, vnitřní úložiště má nabídnout prostor o kapacitě 64 GB. Část z něj si ale odebere operační systém Android v nejnovější verzi 9.0 Pie.

Xperia XA3 by mohla spatřit světlo světa ještě před koncem letošního roku, je však možné, že Sony dodrží roční periodu a přiveze ji až na veletrh CES, který se tradičně odehraje v Las Vegas v lednu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *