Domů » Bleskovky » Sony Xperia XA3 na prvních renderech: podlouhlý displej a tenké rámečky ve střední třídě

Sony Xperia XA3 na prvních renderech: podlouhlý displej a tenké rámečky ve střední třídě

Společnost Sony na veletrhu IFA představila nový vlajkový smartphone Xperia XZ3 (videorecenze), nezapomíná ale ani na zařízení z nižších cenových pater. Svého pokračovatele by se měla například dočkat Xperia XA2 z ledna letošního roku; jak bude její nástupce pojmenovaný Xperia XA3 vypadat, odhaluje server MySmartPrice.

Výrazně větší displej s tenčími rámečky

U vlajkových modelů Sony od letošního roku aplikuje značně obměněný design, v podobném duchu má proběhnout i omlazení Xperie XA3. Displej se protáhne do úhlopříčky 5,9″ a poměru stran 18:9 a tím se zvětší i celkové rozměry telefonu. Naštěstí dojde k redukci okolních rámečků, takže nárůst nebude až tak drastický.

Záda se pak stanou domovem pro horizontálně položený fotomodul se dvěma čočkami a přijdou o čtečku otisků prstů; tu budeme nově hledat na pravé straně v zamykacím tlačítku. Na spodní straně najdeme hlasitý reproduktor a port USB-C, chybět však nemá ani 3,5mm jack vyvrtaný do horní strany telefonu.

Sony Xperia XA3 CAD Renders 360 Degree Video

Nejnovější Android na palubě

Sony Xperia XA3 má běžet pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 660 a 6 GB RAM, vnitřní úložiště má nabídnout prostor o kapacitě 64 GB. Část z něj si ale odebere operační systém Android v nejnovější verzi 9.0 Pie.

Xperia XA3 by mohla spatřit světlo světa ještě před koncem letošního roku, je však možné, že Sony dodrží roční periodu a přiveze ji až na veletrh CES, který se tradičně odehraje v Las Vegas v lednu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).