Domů » Bleskovky » Sony Xperia XA2 Ultra bude šestipalcové monstrum střední třídy

Sony Xperia XA2 Ultra bude šestipalcové monstrum střední třídy

Společnost Sony připravuje na příští rok nové smartphony, přičemž minimálně vlajkové modely mají dostat výrazně obměněný design s bezrámečkovými displeji. Jednou z chystaných novinek má být i nástupce letošní Xperie XA1 Ultra, jehož existenci potvrzují benchmarky a také některé regulační orgány.

Xperia XA2 Ultra se v nich schovává pod kódovým označením H4233, podle starších informací z bechmarku GFXBench má být vybavena 6″ displejem s klasickým poměrem stran 16:9 a Full HD rozlišením. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630 se 4 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 64GB úložiště, které se může stát domovem např. pro snímky ze zadního 21Mpx fotoaparátu či 16Mpx selfie kamerky. Chystaná Xperia byla v benchmarku otestována s Androidem 8.0 Oreo.

K představení Xperie XA2 Ultra s největší pravděpodobností dojde na konci února v rámci veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. 6 palců je dnes standard a žádné monstrum.Jinak tato řada nese svůj rukopis středni třídy s větším displejem již delší dobu.Palec nahoru za poměr stran 16:9 ne „nudloidní“ nesmysl, který započal Samsung.

  • Prřesně tak, určitě to byl Samsung kdo začal nudlovat jelikož První Mi Mix měl taky 16:9 displej. Jinak Taková Xperia by mě nevadila jen nechápu proč neudělají obří model s nejvyšším HW proč dělají zrovna střední třídu s obrovským displejem.

  • Zdejší skupina je dost citlivá na „začal“, co jsem vypozoroval. Tedy Acer chlapče, Acer. Pokud už „novodobá“ historie, tak LG chlapče, LG.

 2. Ak bude mat obrovske ramceky ako ostatne xperie, tak to bude monstrum.

 3. Já jsem spíše zvědav na Xperii Pro A..

 4. sam si nudloidný :D

  • faktem je, ze 18:9 neprinasi pro uzivatele zadnou vyhodu. Naopak, prinasi jenom a pouze nevyhody.

 5. 6″ palec není určitě standart, ano pro některé možná.
  Bych rád odkaz kde se tohle zmiňuje.
  Většina chce mobil co má kompaktní rozměry, všude se vejde a lze ještě pohodlně ovládat jednou rukou.
  Mezi ty patří cokoliv od 4.6 do 5.2″
  Cokoliv nad je použitelné jednou rukou jen s obtížemi, či používáním se vychytávek výrobců, gestem zmenšit screen atp.
  Třeba pro mě je po dvou letech ideál na zároveň strop právě zařízení výšky 140mm, šířky 70mm a tloušťky do 10mm.
  U zmíněných proporcí plus minus 2-3mm víc ne.
  Takové mají displeje nejčastěji 5-5.2″.
  Každý tonmame jinak zkrátka ale označit 6″ tedy tabletofon jako standart, je holy nesmysl.

 6. Marek Studnicka

  Sony Ixperia XZ2 a Jakže to bylo dál?Ixperia XZ Pro-A?Tak to bylo uveřejněno,každopádně se Těším,co Sony v Barceloně představí a držím Palce.

 7. Osobně si myslím, že Sony něco přčedvcede ted v lednu. A co se týče poměru stran, tak jedině 16.9 a ne ten nesmyslnej hybrid 18:9 Nechápu proč a jak to někoho napadlo. Ty telefony pak spíš připomínaj tvarem dálky vod televizí, než chytrý telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).