Sony Xperia T s HD displejem: Nové snímky odkrývají finální design

V pavoučí síti internetu uvízly další informace a snímky připravovaného smartphonu Xperia T ze stáje Sony. S největší pravděpodobností se bude jedna o vlajkovou loď výrobce, čemuž nasvědčuje i použitá výbava. Zobrazovací schopnosti telefonu bude mít na starosti dotykový panel s úhlopříčkou 4,3″ a HD rozlišením 720 x 1280 pixelů. Pod kapotou se bude ukrývat dvoujádrový procesor Snapdragon S4 od Qualcommu s taktovací frekvencí 1,5 GHz pro každé jádro a 1 GB operační paměti. Snad největším lákadlem na budoucí majitele se má stát 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, který již tradičně doplní přední kamerka pro videokomunikaci.

   

Další výbava má zahrnovat podporu NFC a 16 GB interního úložiště, které bude dále rozšiřitelné díky slotu na paměťové microSD karty. Jako operační systém poslouží již tradičně Android ve verzi 4.0 obohacený o grafickou nadstavbu výrobce. Z přiložených snímků je patrné, že Sony zvolilo unibody konstrukci. Díky tomu se můžeme těšit na příkladnou tuhost, ale zároveň tím budoucí uživatelé přijdou o vyjímatelný akumulátor, což každému nemusí vyhovovat. Oficiálního představení se s nejvyšší pravděpodobností dočkáme už za několik dní na veletrhu IFA 2012 v Berlíně, který začíná již 29. srpna.  

   

Zdroj

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku