Domů » Bleskovky » Sony Xperia SP: Opožděná konkurence pro Samsung Galaxy SIII

Sony Xperia SP: Opožděná konkurence pro Samsung Galaxy SIII

Spekulace o modelu Sony Xperia SP se objevily již dříve, skutečná výbava a vzhled však vyplouvají na povrch až nyní. Název napovídá, že by se měl umístit někam mezi Xperii P (recenze) a Xperii S (recenze). Zdání však klame a ve skutečnosti bude vybaven dokonce lépe, než právě druhý jmenovaný model. Nabídne 4,6palcový displej s HD rozlišením (1280 x 720 px), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro a 1 GB operační paměti. Vzácné okamžiky zachytíte fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů. Zklamáním jsou rozměry 130,6 mm x 67,1 mm x 9,98 mm, což jsou čísla téměř stejná, jako u Xperie ZL s pětipalcovým displejem. V otázce váhy pak Xperia SP se svými 155 gramy překonává jak Xperii Z, tak i Xperii ZL.

Ani ne před rokem by se jednalo o vrcholně vybavené zařízení, jenž se mohlo stát nebezpečnou konkurencí pro HTC One X (recenze) a Samsung Galaxy SIII (recenze). Dnes je ale situace jiná a u veleúspěšné „estrojky“ se očekává pád ceny, jelikož brzy by měl být představen nástupce s označením Galaxy S4. Galaxy SIII sice nabídne o něco horší procesor, výkonu má však stále na rozdávání. Oproti Xperii SP zase boduje nepatrně větším displejem a přitom menšími tloušťkou a váhou. Sony tedy bude muset zvolit velmi agresivní cenovou politiku, aby s mělo s novinkou šanci na trhu uspět.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. To je zas článek, bože…

    • To je zas komentár k veci, bože…

    • A proč se do zprávy o novém Sony telefonu musela zamotat S3? Proč je menší displej brán jako nevýhoda? Čím ten telefon neobstojí proti konkurenci? Připomíná mi to zive.cz a Javůrka

  2. Won (neregistrovaný)

    Tak pokud vím, tak Xperia SP má být vybavena (a ví se to téměř s naprostou jistotou) dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro MSM8960T taktovaným na 1,7 GHz. Viz. XperiaBlog.net

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).