Domů » Bleskovky » Sony Xperia sola oficiálně: Líbivý design, Android a NFC

Sony Xperia sola oficiálně: Líbivý design, Android a NFC

Společnost Sony před malou chvílí představila smartphone telefon Xperia sola, nejnovější přírůstek v portfoliu chytrých telefonů Xperia s platformou Android. Díky funkci NFC a příslušenství Xperia SmartTags mohou uživatelé snadno změnit nastavení svého telefonu a aplikací tak, jak jim to nejlépe vyhovuje. Xperia sola bude globálně dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku v černé, bílé a červené barvě. Zajímavé je také to, že Xperia sola bude na italském trhu v prodeji pod názvem Sony Xperia sole a v Číně pod názvem Sony Xperia MT27i.

  
Xperia sola na oficiálních snímcích

Xperia sola je první smartphone vybavený technologií Sony floating touch, která umožní uživatelům procházet internetové stránky bezdotykově, pouhým pohybem prstu nad displejem. Po nalezení požadované adresy se odkaz zvýrazní a jediným dotykem se otevře stránka. Funkce floating touch bude díky softwarovým aktualizacím a spolupráci s vývojáři postupně vylepšována, a rozšiřována o nové uživatelské funkce a aplikace. Na reálné využití tohoto způsobu ovládání jsme už teď zvědavi a těšíme se, až si telefon budeme moci otestovat. 

Calum MacDougall, ředitel marketingu Xperia společnosti Sony Mobile Communications, uvedl: “Xperia sola spojuje sílu technologie Sony a kouzlo bezdotykového ovládání s funkcí floating touch, která přináší zákazníkům nový zábavný způsob prohlížení internetu a dá vyniknout nejmodernějším technologiím. Xperia sola je díky příslušenství SmartTags a přístupu k nejnovějšímu zábavnímu obsahu prostřednictvím Sony Entertainment Network  ideální volbou pro zákazníky, kteří preferují snadné ovládání a nejlepší zábavní obsah v rámci chytrého a inovativního telefonu.“ 

Nezapomnělo se ani na SmartTags

Xperia sola disponuje funkcí NFC a ke standardnímu vybavení patří dva kusy příslušenství SmartTags, které uživatelům zjednoduší každodenní používání telefonu. Dotykem telefonu vybaveným NFC s příslušenstvím SmartTag se automaticky spustí přednastavený profil v telefonu. Oba kusy SmartTags lze využít k aktivaci až deseti různých profilů. Jeden SmartTag v balení je přednastaven pro použití v obývacím pokoji, kde zapne Wi-Fi a spustí například aplikace Google Zprávy a Počasí, druhý lze využít v ložnici, kde přepne smartphone do tichého režimu a zapne budík. Nastavení příslušenství SmartTags lze libovolně měnit dle individuálních potřeb. Xperia sola podporuje spárování prostřednictvím NFC, díky čemuž se mohou uživatelé snadno spojit s ostatními NFC telefony, aplikacemi a službami. 

   

Xperia sola – klíčové vlastnosti

 • funkce Floating touch pro snadné prohlížení internetu
 • funkce NFC a příslušenství Xperia SmartTags v balení pro rychlý přístup k aplikacím a snadné sdílení obsahu
 • 3,7” FWVGA displej, Mobile BRAVIA Engine, 16 milionů barev
 • 1GHz dvoujádrový procesor  STE U8500
 • kvalitní výrazný zvuk díky funkci xLoud a 3D prostorové audio technologii
 • zatím s Android 2.3 (Gingerbread), aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) během 2. čtvrtletí 2012 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Between (neregistrovaný)

  Jako pěkný, ale jak to zapadá do jejich S, U, P řady? A taky je smutný, že Sony asi zapomnělo na jejich PRO řadu s klávesnicema… :(

 2. Peca (neregistrovaný)

  Kdyz sem videl, ze je bez toho prouzku, tak sem doufal, ze bude treba vodeodolny :-(. S 3,7″ se asi niceho takoveho v prvni pulce roku nedockam :-(

 3. radim (neregistrovaný)

  Zda se mi to nebo jsem už někde něco podobneho videl? zda se mi ze jsem nekde videl reklamu na galaxy s2 jak tam jedna žena se špinavými rukama od vařeni zevedla hovor mavnutím přes displej ,ale nejsem si jisty.nevíte o tom něco?

 4. Standa (neregistrovaný)

  To už měl tradičně líp vyřešeno BlackBerry se svým klikacím displejem SurePress. Už vidím, jak se mi bude chtít držet prst v té správné vzdálenosti od displeje, abych ještě neklikl, ale aby na mě displej stále reagoval.

  Jinak je to telefon pěkný, designově bych si ho uměl představit.

 5. Dreak (neregistrovaný)

  1,3Mpx kamerka pro videohovory – opravdu ji má? jinde se uvádí že chybí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *