Sony údajně chystá nové vlajkové Xperie S60 a S70, přijít mají příští měsíc

V letošním roce vneslo Sony do označování svých vlajkových lodí poměrně značný nepořádek. Už se zdálo, že japonský výrobce upustí od svého jízdního řádu uvádění vlajkových modelů s půlroční periodicitou, načež se poměrně nečekaně objevil model Xperia Z4, který ale do Evropy zavítal pod označením Z3+. Aby toho nebylo málo, Sony údajně pro letošní rok chystá dalších 5 telefonů, z nichž minimálně dva mají být opět na nejvyšší úrovni.

blank
Prozatím poslední vlajková loď Sony – Xperia Z3+

Německý server WinFuture.de odhaluje, že ještě před veletrhem IFA v Berlíně budou představeny modely s kódovým označením S60 a S70, spekuluje se o datu 18. srpna. Oba telefony mají nabídnout vnitřní paměť o kapacitě 32 GB, ostatní hardwarová výbava je ale opředena tajemstvím. Že se jedná o vlajkové lodě, naznačují ceny, které německý server získal od obchodníků – model S60 má stát mezi 650 – 700 eury (17,6 – 19 tisíc korun), S70 pak mezi 780 – 840 eury (21 – 22,7 tisíc korun). Xperia S60 má přijít v bílé, černé, žluté a korálové barvě, S70 v černé, bílé, zlaté a zelené barvě. 

blank  

Server XperiaBlog k těmto informacím dodává, že kódová označení chystaných telefonů jsou skutečná, a kromě nich Sony chystá ještě modely S50 a S70+, přičemž podle starých kódových označení ví minimálně o pěti chystaných modelech. Podle zmíněného serveru je s ohledem na spekulované brzké uvedení novinek pravděpodobné, že budou poháněné opět procesorem Qualcomm Snapdragon 810, designový jazyk OmniBalance má zůstat zachován. Jsme tedy zvědaví, zda nás Sony letos příjemně překvapí, nebo nám ukáže opět ty samé Xperie řady Z s mírně obměněným hardwarem.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku