Sony Xperia S: Stylovka pro Evropu s HD displejem a NFC

- - -

Několikrát proklamovaná Xperia s kódovým označením Nozomi dnes dostala oficiální podobu a název. Pod taktovkou Sony dorazí na evropský trh jako Xperia S a už teď se těšíme, až ji v redakci budeme moci otestovat. Jedním z hlavních lákadel bude prostorný HD displej s úhlopříčkou 4,3″ s barevným vylepšením Bravia engine. V případě procesoru padla volba na dvoujádrový čip  Qualcomm Snapdragon MSM8260 s taktem 1,5 GHz, kterému bude sekundovat 1 GB operační paměti RAM. Dostatek prostoru pro uživatelská data zajistí 32 GB vnitřní paměti, k dispozici bude i slot na microSD karty.

Xperia S introduction video

Na zadní straně najdeme 12Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, kterému nebude cizí ani nahrávání videa ve fullHD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Příjemným překvapením je podpora technologie NFC a doufejme, že se s ní budeme setkávat ve stále větším počtu telefonů. S uvedením do prodeje se v Evropě počítá na konci března, bohužel ještě se starším Androidem 2.3. Sony ale přislíbilo, že aktualizace na Android 4.0 na sebe nenechá dlouho čekat. Xperia S je také jedním z prvních telefonů nové řady Xperia NXT (Next) a navíc se může pochlubit cerifikací pro Playstation tituly.

Příslušenství pro nové Xperie

NFC SmartTags: možnost nastavení telefonu jedním pohybem

Xperia SmartTags je příslušenství určené pro všechny chytré telefony s podporou NFC, včetně Xperia S. Stačí pouhý dotyk příslušenství ve tvaru malého žetonu telefonem s NFC a automaticky se spustí přednastavený profil v telefonu, jako například budík pro SmartTag u postele či GPS aplikace pro SmartTag v autě. Jednotlivé profily, díky nimž tento smartphone usnadní život a ušetří mnoho času, mohou být snadno přizpůsobeny aktuálním potřebám. 

Smart Wireless headset pro: chytrá bezdrátová Blutetooth sluchátka, která vše zařídí

Tato Bluetooth stereo sluchátka pro chytré telefony s platformou Android nabízí multifunkční využití a vysoce kvalitní zvuk. Na displeji těchto sluchátek mohou uživatelé například číst sms zprávy, prohlížet příchozí hovory či upozornění v kalendáři. V případě, že je příslušenství odpojeno od telefonu, lze jej využít jako samostatný MP3 přehrávač a rádio. 

Smart Wireless Headset pro

SmartWatch: snadný přístup k aplikacím a funkcím telefonu díky micro displeji pro Android

SmartWatch je příslušenství v podobě micro displeje pro snadnou komunikaci na chytrých telefonech s platformou Android prostřednictvím Bluetooth. Uživatelé mohou například diskrétně číst textové zprávy, novinky na sociálních sítích, spravovat hovory či hudbu. Displej je připevněn na pásku a může být využíván jako hodinky. Navíc lze SmartWatch personalizovat prostřednictvím aplikací na Android Market.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku