Cena:

Sony Xperia Miro: Ice Cream Sandwich pro nenáročné

Společnost Sony před několika hodinami představila další smartphone modelové řady Xperia, který bude cílit především na nenáročné uživatele, kteří nepotřebují výkonný hardware. Svědčí i tom například displej s HVGA rozlišením a úhlopříčkou 3,5 palce či 800MHz single-core procesor. Xperia Miro se bude prodávat ve čtyřech barevných variantách, přesný termín ani cenu výrobce zatím neprozradil.

  
Sony Xperia Mira s Androidem 4.0

Příjemným překvapením je přítomnost operačního systému Android 4.0, který doplňuje uživatelské prostředí TimeScape. Na zadní straně najdeme 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, který si poradí i se záznamem videa – bohužel jen ve VGA rozlišení. Pro videokomunikaci bude k dispozici 0,3Mpx kamerka na přední straně.

Na zmeškané události bude telefon umět upozorňovat prostřednictvím speciálního notifikačního proužku ukrytého pod displejem. Pokud se vám na příchod Miry nechce čekat, můžete sáhnout po alternativních modelech od Sony – Xperia U či Xperia Sola, které nabízejí o něco lepší hardwarové parametry (včetně NFC) a později se aktualizace na Ice Cream Sandwich také dočkají.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.