Domů » Bleskovky » Sony Xperia M a Xperia M dual: Dvě barevné novinky střední třídy

Sony Xperia M a Xperia M dual: Dvě barevné novinky střední třídy

Společnost Sony před několika okamžiky na tiskové konferenci v Londýně představila dva nové modely střední třídy, které budou lákat především na elegantní design a snad i nízkou cenu; ta však zatím oznámena nebyla. Kromě klasické verze Xperia M bude k dispozici také varianta dual, která nabídne možnost používat dvě aktivní SIM karty najednou.

 

Zatímco základní verze telefonu dorazí na trh s Androidem 4.1.2, dualSIM varianta se bude prodávat s novějším Androidem 4.2. Sony předpokládá, že obě novinky začne prodávat až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Oba modely bude pohánět dual-core procesor od Qualcommu, který doplní 1 GB operační paměti RAM a 4 GB interní paměti, ze kterých bude pro uživatele dostupná zhruba polovina. Další prostor bude možné získat díky podpoře paměťových karet microSDXC (až 64 GB). Potěšující je přítomnost technologie NFC, která doplňuje WiFi s podporou standardů 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS.

 

Na zadní straně najdeme 5Mpx fotoaparát s autofocusem a možností nahrávat video v HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Pro videohovory bude připravena VGA kamerka na přední straně. Oba modely budou nabízeny v černé, bílé a fialové, verze se slotem na jednu SIM kartu pak bude k dispozici ještě ve žluté.

 

Akumulátor nabídne kapacitu 1750 mAh a podobně jako u jiných zařízení Xperia, ani zde nebude chybět speciální Stamina režim, který umí výdrž prodloužit vypnutím některých služeb na pozadí. I přesto se obáváme, že zejména u dualSIM varianty nebude 1750 mAh dostačovat a je škoda, že zde Sony nesáhlo po baterii s vyšší kapacitou.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. MartinH (neregistrovaný)

  Zváštne … logo SONY aj XPERIA na zadnej strane telefónu … príde mi to neesteticke :D Či ?

 2. Velda (neregistrovaný)

  Je mi líto autorovi barvosleposti a tak ho alespoň upozorním, že se nejedná o růžovou, ale o nachovou jak říká Sony. Pokud nemáte problém s rozpoznáním fialových odstínu je třeba seřídit monitor.

  • Veldo, problémy se slepostí naštěstí nemám, ale vycházel jsem z informací o barvách, které byly v tiskové zprávě od českého Sony. Jen jsem interpretoval ty názvy barev, které použili oni, ale máte pravdu, že mě to při pohledu na obrázek mohlo trknout :) dal jsem tam tedy fialovou.

 3. Jenda (neregistrovaný)

  Opravdu to zvládne 64 GB karty ? všude píšou 32, telefon plánuji koupit a 64 by byla fajn jen aby to fungovalo :)

 4. eM (neregistrovaný)

  natočíte i videopohled?

 5. ada118 (neregistrovaný)

  Až bude aktualizace na novější android opraví se ta chyba s přesouváním aplikací na sd kartu???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).