Domů » Bleskovky » Sony Xperia E3 je nižší střední třída s nadprůměrnou baterií a LTE

Sony Xperia E3 je nižší střední třída s nadprůměrnou baterií a LTE

Po boku vlajkové lodi Xperia Z3 představilo Sony na veletrhu IFA také model nižší střední třídy s označením Xperia E3. Designem novinka připomíná zmiňovaného dražšího sourozence, sklo a kov ale střídají plasty. Potěší podpora rychlých dat LTE, která se konečně rozšiřují i po České republice. 

 

V útrobách telefonu tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz, jemuž dělá společnost 1 GB operační paměti. 4GB vnitřní úložiště rozšíříte pomocí paměťových karet a ukládat na ně můžete například snímky z vestavěného 5Mpx fotoaparátu či zaznamenávané HD video. 

   

4,5palcový displej dostal do vínku rozlišení 480 x 854 px, což znamená jemnost 218 ppi. Za zmínku určitě stojí tatáž 2330mAh baterie, jakou naleznete v Xperii Z (recenze). V kombinaci se Stamina módem a méně náročným hardwarem by tak výdrž mohla být velmi solidní. 

 

Informace o dostupnosti dosud nebyly zveřejněny a to samé platí i pro cenu, kterou odhadujeme na 4 – 5 tisíc korun. Xperii E3 zakoupíte ve čtyřech provedeních – černé, bílé, světle žluté a měděné hnědé. K dispozici bude také Dual SIM varianta.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.