Sony Xperia E3 je nižší střední třída s nadprůměrnou baterií a LTE

Po boku vlajkové lodi Xperia Z3 představilo Sony na veletrhu IFA také model nižší střední třídy s označením Xperia E3. Designem novinka připomíná zmiňovaného dražšího sourozence, sklo a kov ale střídají plasty. Potěší podpora rychlých dat LTE, která se konečně rozšiřují i po České republice. 

 

V útrobách telefonu tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz, jemuž dělá společnost 1 GB operační paměti. 4GB vnitřní úložiště rozšíříte pomocí paměťových karet a ukládat na ně můžete například snímky z vestavěného 5Mpx fotoaparátu či zaznamenávané HD video. 

   

4,5palcový displej dostal do vínku rozlišení 480 x 854 px, což znamená jemnost 218 ppi. Za zmínku určitě stojí tatáž 2330mAh baterie, jakou naleznete v Xperii Z (recenze). V kombinaci se Stamina módem a méně náročným hardwarem by tak výdrž mohla být velmi solidní. 

 

Informace o dostupnosti dosud nebyly zveřejněny a to samé platí i pro cenu, kterou odhadujeme na 4 – 5 tisíc korun. Xperii E3 zakoupíte ve čtyřech provedeních – černé, bílé, světle žluté a měděné hnědé. K dispozici bude také Dual SIM varianta.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. Martin... (neregistrovaný)

    Nerozumím tomu, proč nepředstavil ten jejich M2 aqua, když už představují i střední třídu, pak snad mohli představit – udělat reklamu – i vodotěsné M2, která je pro lidi určitě mnohem zajímavější než E. Jakoby to snad ani nechtěli prodávat.

  2. Kubik333 (neregistrovaný)

    4GB vnitřní paměti (ROM)? Díky ale to je hodně špatný zvyk současné střední třídy, 4GB už zkrátka nestačí, a to nemusíte být vášnivý hráč, stačí mít pár aplikací a aktualizovat je a za takový rok už narazíte na nedostatek místa. V ideálním případě. 8GB by měl být standart. Jinak je E3 poměrně nezajímavý telefon, zapadající do současné módy. Není divu, že Sony neprodává když jejich telefony jsou tak šedivé a nezajímavé. A ani Xperie třídy Z se svým tři generace recyklovaným designem už příliš neohromí. Mám takový pocit, že na androidovém nebi září jenom jedna hvězda, a tou je Nexus, na světlo se derou energické čínské firmy a Motorola povstává z mrtvých, Samsung je pořád ještě číslo jedna ale jak dlouho? A to nemluvím o LG, HTC a Sony, ti se propadají stále více a pokud v dohledné době něco neudělají, Xiaomi, ZTE, Lenovo a hlavně Huawei je zválcují úplně. Pokrok zkrátka nezastavíš.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *