Sony Xperia E oficiálně: Android 4.1 „Jelly Bean“, HVGA displej a nízká cena

Na začátku příštího roku dorazí na český trh levná Xperia E s elegantním designem, operačním systémem Android 4.1, HVGA displejem a 3,2Mpx fotoaparátem.

Společnost Sony včera oznámila uvedení nového cenově dostupného zástupce své řady chytrých telefonů Xperia, konkrétně modelu Xperia E, který se na našem trhu objeví v průběhu prvního kvartálu příštího roku. Nepůjde ale o žádného extra výkonného rychlíka, nýbrž o levný telefon pro nenáročné uživatele. Xperia E se bude dodávat v černé, bílé a růžové barvě a může se pochlubit vynikající kvalitou reprodukce hlasu díky funkci HD Voice, která zaručuje větší srozumitelnost hovorů, než jaká byla k dispozici dříve.

   

Telefon Xperia E byl rovněž navržen tak, aby uživatelům umožňoval mít pod kontrolou jak náklady, tak spotřebu energie. Aplikace pro sledování objemu dat umožňuje kontrolovat náklady na mobilní data, zatímco rozšířené množnosti pohotovostního stavu telefonu prodlužují životnost baterie. Jakmile je displej telefonu po stanovenou dobu neaktivní, dojde k vypnutí bezdrátového připojení WiFi a datových přenosů, a většina aplikací pozastaví svou činnost, čímž dojde k úspoře baterie.

   

Příjem hlasových hovorů a textových zpráv však přitom funguje normálně. A jakmile se uživatel dotkne obrazovky, aby telefon z pohotovostního stavu probudil, všechny funkce se opět obnoví v plném rozsahu. Už teď jsme zvědaví, jak toto vylepšení bude v praxi vypadat a doufáme, že se k nám brzy dostane vzorek na testování.

Telefon Xperia E se dodává s vynikající kvalitou reprodukce zvuku vestavěné aplikace “WALKMAN”, která zahrnuje audio technologii xLOUD, 3D surround zvuk i možnost vlastního nastavení ekvalizéru. Telefon bude dále vybavený operačním systémem Android 4.1 „Jelly Bean“, 512 MB RAM a slotem na microSD karty. O fotografování se postará 3,2Mpx čip, video bude možné nahrávat ve WVGA rozlišení.

Jak jsme informovali v úvodu, na český trh by telefon měl dorazit v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku, oficiální cena zatím stanovena nebyla, ale výrobce se v tiskové zprávě chlubil, že půjde o opravdu levný telefon. Pokud by Xperia E měla mít šanci na úspěch, měla by se koncová cena pohybovat maximálně do hranice 5 000 Kč včetně DPH. Ve světě se dokonce bude prodávat vylepšená verze Xperia Edual, která nabídne slot na dvě SIM karty; ta na náš trh ale s největší pravděpodobností nedorazí. Zahraniční zdroje informují, že by se Xperie E měla prodávat za zhruba 200 USD (cca 3 850 Kč bez DPH) a Xperia Edual za 220 USD.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku