Sony Xperia 5 IV klepe na dveře. K odhalení dojde už příští týden

sony xperia 10 iv recenze 01 nahled

V květnu společnost Sony odhalila svůj vlajkový smartphone Xperia 1 IV a levnější Xperia 10 IV, příští týden s největší pravděpodobností představí to nejlepší z obou světů, a sice Xperii 5 IV. Podle rozeslaných pozvánek se premiéra uskuteční 1. září, tedy v předvečer berlínského veletrhu IFA. Akce začne v 9:00 našeho času a bude vysílána na YouTube.

Xperia Announcement – September 2022​

Na propagaci novinky si Sony najalo zpěvačku Cat Burns, která se chlubí tím, že na nový telefon japonské značky natočila svůj poslední hudební videoklip. Ani umělkyně nezmiňuje, že se jedná o Xperii 5 IV, avšak leccos naznačuje, že Sony chystá právě ji – nedávno například prošla certifikací FCC.

Don’t miss the exciting news from Sony

Xperia 5 IV by měla stejně jako její předchůdci oslnit kompaktními rozměry a skvělou výbavou. Spekuluje se, že dostane 6″ OLED displej, čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparát se třemi čočkami převzatý z Xperie 1 IV, a hlavně podporu bezdrátového nabíjení, což je položka, která minulým generacím chyběla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku