Domů » Bleskovky » Sony v minulém čtvrtletí dodalo pouze 7,6 milionů Xperií, meziročně o 36 procent méně

Sony v minulém čtvrtletí dodalo pouze 7,6 milionů Xperií, meziročně o 36 procent méně

Finanční výsledky za poslední kvartál zveřejnila i společnost Sony. Celá korporace může být s celkovými výsledky celé korporace spokojena, tržby činily 2,58 bilionů JPY a čistý zisk 120,1 miliard JPY, což je mezičtvrtletně o třetinu více. Dařilo se konzolím PlayStation i Sony Pictures, naopak prodeje nových Xperií spíše zklamaly.

Sony

Sony dodalo ve čtvrtém čtvrtletí do distribuční sítě pouze 7,6 milionů Xperií, přitom loni to bylo 11,9 milionů, tedy o 36 procent více. Při pohledu na tržby mobilní divize už situace tak dramaticky nevypadá, neboť se Sony podařilo zavést úsporná opatření a ořezat náklady. Vyjádřeno čísly, Sony na telefonech utržilo 384,5 miliard JPY (79 miliard korun), což je „pouze“ o 14,7 procent méně než ve stejném období v loňském roce. Díky úsporám skončila mobilní divize Sony v provozním zisku 24,1 miliard JPY (5 miliard korun), avšak výrazně nižší odbyt smartphonů může být do budoucna vztyčeným ukazovákem.

xperiaz5

Paradoxně se nedařilo ani divizi vyrábějící polovodiče a fotočipy, která skončila ve ztrátě 11,7 miliard JPY (2,4 miliard korun), za což může snížený zájem o mobilní produkty a výrazný pokles zájmu o baterie. U divizí, které mají na starosti domácí spotřebiče, případně digitální fotoaparáty a videokamery, se pozitivně projevila úsporná opatření – tržby v obou případech v klesly zhruba o pět procent, avšak zisk o 20 procent narostl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments