Domů » Bleskovky » Sony udělá z jakýchkoliv hloupých brýlí chytré

Sony udělá z jakýchkoliv hloupých brýlí chytré

Letos na veletrhu IFA ukázala společnost Sony prototyp svých chytrých brýlí SmartEyeglass, zjevně se však nejedná o jediný chystaný produkt japonské společnosti, který se chystá zaujmout místo v bezprostřední blízkosti vašich očí. Společnost na svém blogu odhalila koncept zařízení s pracovním názvem SmartEyeglass Attach!, což je samostatný modul s displejem, který umístíte před jakékoliv vámi nošené brýle (včetně slunečních nebo lyžařských), a oživíte je spoustou chytrých funkcí.

  

Podle přiloženého obrázku má modul od Sony najít uplatnění například při sportu – při jízdě na kole nebo běhu vidíte ujetou/uběhnutou trasu, čas, záznam trasy apod. S inteligentními senzory na golfové holi nebo tenisové raketě má být možné s modelem Attach! okamžitě analyzovat kvalitu vašich úderů. Informace bude poskytovat poloprůhledná zobrazovací jednotka přijímací obraz z 0,23palcového OLED displeje o rozlišení 400 × 640 pixelů.

 

Samotný modul, který pohání čip Cortex-A7, komunikuje okolím prostředníctvm Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 3.0, v jeho útrobách se dále nachází elektronický kompas a akcelerometr, ovládání probíhá skrze dotykový senzor. Celková hmotnost modulu včetně rámu činí 40 gramů a to včetně 400mAh baterie.

   

Prototyp SmartEyeglass Attach! bude představen již na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas, příští rok má být rovněž vypuštěno SDK pro vývojáře aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).