Domů » Bleskovky » Sony údajně chystá 13″ tablet, přijít má v první polovině příštího roku

Sony údajně chystá 13″ tablet, přijít má v první polovině příštího roku

Už téměř rok se spekuluje o tom, že Apple připravuje iPad s větší úhlopříčkou, podle posledních informací je jeho příchod naplánován na jaro příštího roku. Do segmentu velkých tabletů se údajně chystá vplout i společnost Sony, podle zdrojů serveru DigiTimes jej má vyrábět Pegatron Technology (výrobce iPadu i Microsoft Surface) a na trh by měl dorazit v první polovině příštího roku.

 
Odstartoval Microsoft Surface Pro 3 éru 13″ tabletů?  

Tablet od Sony má disponovat 12,9“ displejem o rozlišení 3 840 × 2 400 pixelů (jemnost 351 ppi), jeho tloušťka má být 8,6 mm. Uvnitř má tepat procesor od Qualcommu, hlavní fotoaparát má být osmimegapixelový. Nad operačním systémem visí otazník, nicméně vzhledem k čipu od Qualcommu odhadujeme, že se bude jednat od Android. Veškeré dodavatelské řetězce jsou již údajně připraveny poskytnout veškeré potřebné komponenty a masová výroba tohoto zařízení je údajně na spadnutí. Nebude to však tablet pro každého, jeho prodejní cena má překonat psychologickou hranici tisíce dolarů (22 800 Kč). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Radši kdyby se Sony laskavě uráčilo zabezpečit své servery a o Microsoftu ani nemluvím(XLive a PSN). Ne, že útočníky uplatí, aby s útoky přestali, jak komické :-)

  • Přesně tak. Byl jsem zastánce Playstationu, ale aby nebylo PSN několik hodin přístupné je trestuhodné a sony by mělo vracet uživatelům peníze za členství.

  • A nedávno uniklé údaje včetně plat. karet z PSN ti nevadí?:)

  • Já Playstation díky bohu nemám(i když jsem o něm přemýšlel), takže až tak do hloubky to neznám, jenom vím, že pár lidí si stěžuje na nefunkčnost PSN, myslel jsem si že to bylo pár hodin, ale ono to prý nejede pořád. Chtělo by to nějakou žalobu na Sony, tahle firma si nezaslouží cokoliv produkovat, at už jde o ty křápy mobily nebo playstation…

  • Akord23 (neregistrovaný)

   Prej krapy)))) si slusnej vtipalek

  • Jiri (neregistrovaný)

   Vtipný,křápy to nejsou a už dávno to jede.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).