Sony řeší další problém. Kromě konzolí jsou nedostatkovým zbožím i fotoaparáty – SMARTmania.cz

Sony řeší další problém. Kromě konzolí jsou nedostatkovým zbožím i fotoaparáty

sony alpha alexander london unsplash

O nedostatku čipů se mluví již delší dobu. Slyšet jsme mohli o problémech v automobilkách, při výrobě grafických karet nebo herních konzolí. Nyní Sony upozorňuje na nedostatek čipů i pro segment fotoaparátů.

Konkrétně se jedná o vlogovací kameru ZV-E10, kterou Sony přestalo prodávat, ačkoliv představení tohoto produktu proběhlo teprve v srpnu letošního roku. Kdyby se jednalo o jediný model, asi to takový problém není. V letošním roce už ale výpadky postihly několik produktů Sony.

V listopadu jsme zaznamenali pozastavení prodejů fotoaparátů ze sérií A7 II, A6400 a A1600. Dále také mikrofonu ECM-B1M nebo kamery PXW-Z190. Problémy se nevyhnuly ani ruční kameře HDR-CX680 nebo fotoaparátu Sony A9. Globálně je obtížné sehnat také starší model Sony A7R II.

canon james mckinven unsplash
Ilustrační snímek

Na obranu Sony je ale nutno zmínit, že se opět jedná o globální problémy v celém odvětví, které postihují také ostatní konkurenční značky. Například Nikon v červnu přestal přibalovat nabíjecí adaptér EH-7P AC ke svým fotoaparátům Z7 a Z7 II, jednoduše proto, že je neměl z čeho vyrábět. Taktéž Canon oznámil možnost až půlročních prodlev v doručení nového fotoaparátu EOS R3. V průběhu roku byl problém sehnat také Fujifilm X-S10.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku