Došly čipy. Volkswagen zastavuje výrobu elektromobilů

Volkswagen ID3

Se zastavením výroby z důvodu nedostatku čipů už mají zkušenosti ve Škodovce. S podobnými problémy ale nyní bojují i německé továrny Volkswagenu. Výroba Golfů a Tiguanů ve Wolfsburgu byla zastavena již dříve, Volkswagen ale stále mohl vyrábět elektromobily, které dostaly prioritu před spalovacími modely a díly na ně byly k dispozici.

Volkswagen ID3
Volkswagen ID3

Nyní ale došlo i na elektromobily a dvě hlavní továrny v Drážďanech a Cvikově zastaví výrobu. Odstávka má trvat týden a bude znamenat asi 5000 nevyrobených automobilů. Problém se kromě Volkswagenu dotkne i značek Audi nebo Cupra.

Ve Cvikově probíhá výroba populárních modelů ID3 a ID4, dále také Audi Q4 e-tron a Cupra Born. Dá se tedy očekávat, že dostupnost těchto automobilů může být krátkodobě horší.

Hagusy na elektromobilech běžně neuvidíte.
Volkswagen ID4

Segment elektromobilů je pro celou Volkswagen Group velmi důležitý. Ve třetí čtvrtině letošního roku koncern vyrobil 122 100 kusů čistě bateriových elektromobilů. To představuje nárůst o 109 % oproti stejnému období loňského roku. Volkswagen bude chtít v růstu pokračovat a jakékoliv odstávky mu tedy určitě nehrají do karet.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku