Domů » Bleskovky » Sony připravuje laserový skener obličeje. Má být přesnější než Face ID od Apple

Sony připravuje laserový skener obličeje. Má být přesnější než Face ID od Apple

Společnost Sony hodlá povýšit bezpečnost biometrického ověřování totožnosti ve vlastních smartphonech. Současné technologie má brzy doplnit speciální laserový TOF (time of flight) senzor, který bude stejně jako u Face ID od Apple vysílat do okolí body a měřit dobu, za kterou se jednotlivé pulzy odrazí zpět. Díky laseru má být ale přesnější a spolehlivější.

3D záznam okolí až do vzdálenosti 5 metrů

Sony má s touto technologií velké plány, podle slov šéfa „senzorové“ divize Satoshi Yoshihary budou nové 3D senzory využívány nejen v předních, ale i zadních kamerách smartphonů. Japonský gigant slibuje schopnost 3D záznamu až na vzdálenost 5 metrů a vysokou přesnost a spolehlivost. Technologie má být dostupná i pro ostatní výrobce smartphonů, kteří se možná dočkají uceleného řešení ve spojení se standardními fotosnímači.

Záznam okolí ve 3D je však zjevně písní budoucnosti, což dokazují i nově spuštěné webové stánky Sony Depth Sensing, na kterých japonský výrobce zmiňuje veškeré možnosti využití – ať už v dronech, autonomních automobilech, robotech, a dalších zařízeních. Hromadná produkce 3D senzorů má být zahájena na konci léta letošního roku, takže bychom se jí mohli dočkat u podzimních vlajkových smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).