Domů » Bleskovky » Sony představilo novou generaci snímačů Exmor RS pro mobilní zařízení

Sony představilo novou generaci snímačů Exmor RS pro mobilní zařízení

Společnost Sony včera představila novou generaci svých CMOS snímacích senzorů, které budou primárně určeny pro použití ve smartphonech a tabletech. Nová generace nese označení Exmor RS a z počátku bude zastoupena třemi variantami (ISX014, IMX134 a IMX135). První dva typy snímačů (SIX014 a IMX134) budou disponovat rozlišením 8Mpx a světelností objektivu f/2.4. Na pomyslném vrcholu pyramidy bude stát varianta s názvem IMX135, kterou v budoucnu najdeme u těch nejlépe vybavených smartphonů výrobce. Tento snímač se bude moci pochlubit rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.2. Současné snímače v mobilních zařízeních mají veliké problémy s kvalitou výsledných snímků za zhoršených světělných podmínek.

Sony si tento neduh velice dobře uvědomuje a za šera si její nové snímače vypomůžou kódovací metodou RGBW. Za třešničku na dortu lze označit možnost Exrmor RS snímačů nahrávat video v HDR, což budoucím smartphonům pomůže vytvořit opět o řád kvalitnější záběry. Ačkoliv si to mnozí z nás ani neuvědomují, tak Sony patří mezi přední výrobce snímacích čipů pro mobilní zařízení. Jeho produkty nalezneme v těch nejlepších modelech mobilních telefonů Samsung a dokonce i v iPhonu. Je proto více než pravděpodobné, že u další generace jablečného telefonu se setkáme s fotoaparátem využívajícího technologie Exmor RS.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments