Cena:

Sony představilo novou generaci snímačů Exmor RS pro mobilní zařízení

Společnost Sony včera představila novou generaci svých CMOS snímacích senzorů, které budou primárně určeny pro použití ve smartphonech a tabletech. Nová generace nese označení Exmor RS a z počátku bude zastoupena třemi variantami (ISX014, IMX134 a IMX135). První dva typy snímačů (SIX014 a IMX134) budou disponovat rozlišením 8Mpx a světelností objektivu f/2.4. Na pomyslném vrcholu pyramidy bude stát varianta s názvem IMX135, kterou v budoucnu najdeme u těch nejlépe vybavených smartphonů výrobce. Tento snímač se bude moci pochlubit rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.2. Současné snímače v mobilních zařízeních mají veliké problémy s kvalitou výsledných snímků za zhoršených světělných podmínek.

Sony si tento neduh velice dobře uvědomuje a za šera si její nové snímače vypomůžou kódovací metodou RGBW. Za třešničku na dortu lze označit možnost Exrmor RS snímačů nahrávat video v HDR, což budoucím smartphonům pomůže vytvořit opět o řád kvalitnější záběry. Ačkoliv si to mnozí z nás ani neuvědomují, tak Sony patří mezi přední výrobce snímacích čipů pro mobilní zařízení. Jeho produkty nalezneme v těch nejlepších modelech mobilních telefonů Samsung a dokonce i v iPhonu. Je proto více než pravděpodobné, že u další generace jablečného telefonu se setkáme s fotoaparátem využívajícího technologie Exmor RS.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.