Cena:

Sony představilo interaktivní projektor s Androidem a dotykovým ovládáním

Sony na letošní Mobile World Congress nepřivezlo pouze nové smartphony Xperia XZ a XA1 Ultra, ale pochlubilo se také několika dalšími produkty pro chytrou domácnost. Nás nejvíce zaujal interaktivní projektor Sony Xperia Touch, který mezi návštěvníky vzbudil zasloužený obdiv. Projektor zvládá zobrazit plochu od 23” do 80” s rozlišením 1366 x 768 pixelů.

img_8407

Obraz lze promítat kromě zdi také například na desku stolu či jinou rovnou plochu. V kompaktním kvádříku se ukrývají stereo reproduktory, 3GB operační paměť, 13Mpx fotoaparát a interní úložiště s kapacitou 32 GB. Zobrazovací schopnosti má na starosti laserová dioda se svítivostí 100 lm a kontrastem 4000:1. Díky přítomnosti operačního systému Android lze do projektoru instalovat aplikace z Play Store, což značně rozšiřuje možnosti využití v domácích podmínkách.

Ovládání probíhá za pomoci dotyků, o jejichž správnou detekci se stará infračervená kamera. Na stánku Sony jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet například hru Fruit Ninja, u níž nás příjemně překvapilo, jak rychle a přesně dokáže systém reagovat na dotyky. S uvedením do prodeje se počítá na přelomu prvního čtvrtletí letošního roku. Pokud vás Sony Xperia Touch oslovil a přemýšlíte nad jeho pořízením, jistě vás bude zajímat i cena, která rozhodně nepatří mezi nejnižší. Výrobce si totiž za tento kousek atraktivní elektroniky účtuje 1 499 Eur (přibližně 40 000 Kč).

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.