Domů » Bleskovky » Sony letos představí telefon řady Vaio s Windows Phone, potvrzuje zástupce z Microsoftu (oživeno)

Sony letos představí telefon řady Vaio s Windows Phone, potvrzuje zástupce z Microsoftu (oživeno)

Aktualizováno 11. ledna, 19:15

Greg Sullivan z Microsoftu (Windows Phone Director) v několik dnů starém rozhovoru pro server CNET China prohlásil, že Sony letos plánuje smartphone se systémem Windows Phone. „Sony dnes oficiálně potvrdilo, že představí vlastní telefon s mobilními Windows,“ dodal. Server DigiTimes rovněž informoval, že by se nutně nemuselo jednat jen o jedno zařízení a pokud budeme vycházet ze současných Xperií s Androidem, rozhodně bude na co se těšit, zvláště kdyby Sony nabídlo modely s voděodolným tělem, ale to už zacházíme do příliš bláznivých spekulací a raději si počkejme na další informace.


Ilustrační obrázek

Označení modelové řady ale nemá být Xperia, nýbrž Vaio. Je to celkem logické, Sony si brand Xperia ponechá pro tablety a smartphony s Androidem, zatímco produktová linie Vaio bude zahrnovat notebooky a telefony s Windows (Phone).

Doplnění (22:30): Několik hodin po zveřejnění výše uvedené zprávy se Microsoft k celé situaci vyjádřil ve smyslu, že Greg Sullivan žádnou takovou informaci nepotvrdil. Při bližším zkoumání se ukázalo, že došlo k chybě při překladu z čínské verze serveru CNET do angličtiny. Nic to ale nemění na tom, že by Sony mohlo na vývoji WP zařízení pracovat, Microsoft pouze dementoval ono „oficiální“ prohlášení Grega.

Původní článek: Sony potvrdilo jednání s Microsoftem o vlastním WP telefonu

Ještě před veletrhem CES na svět prosákla informace, že Sony možná chystá telefon s operačním systémem Windows Phone. Server TechRadar zpovídal šéfa Sony Mobile Europe Pierra Perrona a z rozhovoru mimo jiné vyplynulo, že Sony skutečně jedná s firmou Microsoft o zařazení svých telefonů do rodiny Windows Phone.

 

Perron si v rozhovoru velice pochvaloval spolupráci se společností Google, se kterou udržuje firma Sony dlouholeté partnerství, ale zároveň dodal: „Nechceme být výrobce zařízení s jedním operačním systémem, nemyslím si, že se jedná z dlouhodobého hlediska o životaschopné řešení. Pokračujeme v diskuzi s našimi partnery, včetně společnosti Microsoft. Práce s Microsoftem je pro nás v prostředí PC velice zajímavá a budeme v tomto spojení pokračovat.“

 

O možnosti budoucího uvedení telefonu s operačním systémem Windows Phone Perron prohlásil, že o této možnosti diskutují a prozkoumávají ji. „Jedna věc je samotné použití platformy Windows Phone, druhá věc je, co můžeme přidat této platformě navíc.“

Z rozhovoru vyplývá, že pro Sony není problém vyrobit zařízení s Windows Phone, ale je nepravděpodobné, že by se takové zařízení stalo prodejním hitem. Aby mohla firma Sony soupeřit s Nokií, musela by přidat něco významného navrch. I když některé hlasy tvrdí, že Sony přijde s Windows telefonem již v letošním roce, Perron odmítl konkrétní datum uvést s tím, že v současné době probíhají jednání, která zřejmě budou ještě nějakou dobu trvat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
58 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments