Domů » Bleskovky » Sony nabídne 50 GB v cloudu pro majitele modelů Xperia

Sony nabídne 50 GB v cloudu pro majitele modelů Xperia

Není to tak dávno, kdy se na pulty obchodů opět dostaly telefony samostatného výrobce Sony. Prodeje společnosti jsou obstojné a určitě má co nabídnout. Konkurence na tom však není jinak a tak se japonský gigant poněkolikáté snaží nalákat potencionální zákazníky nějakým bonusem. Již dříve poskytl majitelům zařízení Xperia exkluzivně nějakou aplikaci nebo obsah do ní (např. Call of Duty: Black Ops Zombies). Nyní bylo uzavřeno partnerství s cloudovým úložištěm Box, kdy všichni majitelé telefonů Sony i Sony Ericsson (zde tvoří výjimku přístroje řady Xperia X10) dostanou zdarma 50 GB prostoru pro svá data.

Jediné, co uživatelé musí udělat, je zaregistrovat se prostřednictvím svého Xperia zařízení a to učinit nejpozději do 31. prosince 2013. Podobnou nabídkou již lákal uživatele i výrobce HTC, jenž pro změnu poskytl svým zákazníkům 25 GB místa na Dropboxu. Stejnou velikost úložiště nabízí i Microsoft, který ho dává majitelům všech Windows Phone přístrojů. Nelze než doufat, že tento trend se bude dále rozšiřovat, jelikož se bezesporu jedná o velmi užitečnou věc.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

17 komentářů

 1. Ved to bolo uz minuly rok

 2. Majer (neregistrovaný)

  To je tak, kdyz si to neumi poradne prelozit z anglictiny :D Jde jen o prodlouzeni smlouvy mezi Sony a Box :D

  • Zial je to tak. Trosku smutne ze uz aj na smartmanii sa to deje. Kym to mal pod palcom iba Jirko, uroven bola vyssia.

  • Martin Pavlović

   Děkuji za feedback, žel Bohu jsem se úplně nesynchronizoval a tak text z části může být dezinformativní. Na stranu druhou nejdůležitější informace je v textu zachována, což je prvotní záměr. Pevně věřím, že kvůli tomuto na Smartmanii nezanevřete a přijmete to jako omyl, který se může přihodit.

  • Martan1981: SmartManii teď dělá podstatně více lidí, protože v jednom se to prostě nedalo stíhat. Nikdo není dokonalý a občas každý může udělat chybu, tak dej Martinovi ještě šanci, je v teamu nový a také nejmladší, tak se do toho nejprve potřebuje dostat :)

 3. Shift (neregistrovaný)

  Ách jo, proč to neni i pro X10? :(

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Kdyby rači dali do všech telefonu slot na microSD karty a v baleni hned 32GB to bych uvítal víc.

  • Presne tak,cloud nikdy nemuze nahradit skutecnou fyzickou pamet.

  • Tom (neregistrovaný)

   Nikdy? Ale jdi ty. Takovych tu pred tebou bylo.

  • Takovych tu uz byloi co tvrdili jak je to spasa a dodnes skutek utek.Cokoliv zavisle na siti nemuze nahradit pevnou velkou pamet bez zavislosti.

  • NJ, ale co se slotem. Výrobce OS na něm nevydělá, výrobce zařízení na něm nevydělá, poskytovatel dat na něm nevydělá…:-/

  • fero (neregistrovaný)

   ale já si myslím že to pude, je to budoucnost. I když s těma našima operátorama asi daleká :D

  • Cloud je určite potrebný. Hlavne cloud typu SkyDrive, Google Drive, respektíve Apple iCloud. Osobne si myslím, že služby ako DropBox nemajú veľmi dlhodobú perspektívu (áno, v dnešnej dobe áno, ale vravím o budúcnosti).

   Cloud ako náhrada localdisku tak skoro určite nie. Ale Cloud ako perfektný nástroj pre synchronizáciu a zjednodušenie práce rozhodne áno (nie len email). Samozrejme na to treba ešte trocha lepší mobilný internet. Dnes síce nie je problém mať za 10€-15€ neobmedzený mobilný internet (žiaľ s FUP na 2GB a potom spomalenie na 64kbps), ale aj tak si to nie každý používateľ dá.

  • Martin Pavlović

   2 GB za 10 – 15 euro? Tak to je ještě zlaté, u nás za tu cenu nanejvýše 500 MB…

  • I kdybych překonal překážku v podobě FUP, stejně je to furt na nic, závislost na signálu pro přístup k datům je jaksi blokující, např. v metru, že:-) Že bych chtěl hudbu slyšet jen ve stanicích…:-D

  • 16GB map Norska, Švédska a Finska v cloudu mi bude na cestách taky dost k ničemu :)

 5. ale uz mam vdaka Sony 50GB v Box a vdaka Samsungu 50GB v Dropboxe…uz len niekde splasit Chromebook a bude 100GB v Google Drive:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).