Sony Lotus: Další informace o nástupci odolné Xperie Active

Před několika dny z webových stránek SonyMobile unikly informace o novém smartphonu s kódovým označením Lotus (ST27a, ST27i). Dle zákulisních informací se má jednat o nástupce odolného smartphonu Xperia Active, za jehož výrobou stál dnes již zaniklý Sony Ericsson. Z uniklých zdrojů víme, že by novinka měla obsahovat dvoujádrový procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 s taktem 1 GHz a grafický akcelerátor Mali-400MP. Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti dotykový displej s rozlišením 480 x 854 pixelů. Jeho úhlopříčka zatím zůstává záhadou, nicméně v redakci odhadujeme, že nepřesáhne hranici 4“.

blank

Velký otazník visí nad použitou verzí operačního systému Android. Některé zdroje uvádějí, že zařízení se do prodeje dostane s Androidem 2.3, nicméně dle mého názoru by to byl ze strany Sony zbytečný krok zpět. Proto pevně věřím, že k uživatelům dorazí již s aktuální verzí systému 4.0. Je příjemné vidět, že Sony na odolné smartphony nezanevřelo a i nadále pracuje na jejich vývoji. Termín oficiálního představení je zatím ve hvězdách a proto nám nezbývá, než doufat, že nebude čekat příliš dlouho.

Zdroj

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku