Mobilní divize Sony se topí ve ztrátě, příští týden nejspíše představí Xperii C5 Ultra

Společnost Sony oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku, z nichž je patrné, že se jí daří na mnoha frontách, avšak vlastní mobilní telefony to nejsou. Provozní zisk Sony činí 780 milionů dolarů, což je o 39 procent více než ve stejném období v loňském roce, a to i přestože tržby byly o 0,1 procenta menší – celkem 14,5 miliard dolarů.

  

256 milionů dolarů má na svědomí hudební divize, která zaznamenala nárůst 173 procent, obdobně se vedlo i divizi, která má na starosti vývoj a výrobu fotočipů – růst o 164 procent a zisk 244 milionů. Nejvíce rostla divize s konzolemi PlayStation, která vygenerovala o 350 procent více dolarů, než loni, celkem 157 milionů. Naopak ztrátová byla divize s mobilními telefony, vydělala o 16 procent méně, než v loňském druhém čtvrtletí a skončila ve ztrátě 188 milionů dolarů. Celoroční ztráta tohoto odvětví je odhadována na bezmála půl miliardy dolarů.

Navzdory tomuto neúspěchu Sony svůj byznys se smartphony nevzdává a už příští týden představí další Xperii. Podle informací z pozvánky se bude jednat o zařízení s důrazem na pořizování fotografií, nejžhavějším adeptem je chystaný model Xperia C5 Ultra. Ten má disponovat 13megapixelovou čelní kamerkou s přisvětlovací diodou, v ostatní výbavě najdeme bezrámečkový 5,5″ Full HD displej, procesor MediaTek MT6752, 2 GB RAM.

 

První živá fotografie tohoto modelu, jehož kódové označení zní Lavender, byla pořízena policejním oddělením v Sao Paulu, poté, co se tento model ztratil brazilskému certifikačnímu úřadu Anatel. V letošním roce bychom se mohli dočkat i vlajkového modelu Xperia Z5, který by podle neoficiálních informací mohl být opět pomocníkem britského agenta 007 Jamese Bonda ve filmu Spectre.

  

Sony však nemá prsty pouze v novém hardwaru, ale chystá i softwarové novinky. Ve Švédsku běží experimentální program, v němž může hrstka uživatelů ozkoušet na svých Xperiích Z3 nový koncept Androidu, který není příliš vzdálený od jeho čisté formy s několika doplněnými aplikacemi od Sony.

   

   

Ačkoliv je nadstavba Sony považována za jednu z těch lepších, japonský výrobce zřejmě nechce dopadnout jako Samsung s TouchWizem a plánuje odtučňovací kůru. Jak tento Android vypadá, se můžete podívat na snímcích, které zveřejnil Xperiablog.net.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku