Domů » Bleskovky » Alternativní plán Sony: Japonský gigant se možná vrhne na výrobu vlastních čipů (aktualizováno)

Alternativní plán Sony: Japonský gigant se možná vrhne na výrobu vlastních čipů (aktualizováno)

Není žádným tajemstvím, že se mobilní divize Sony potýká se ztrátou. Společnost se naštěstí nevěnuje pouze smartphonům a tabletům, takže může ztrátu této divize pokrýt zisky z jiných oblastí. Před nedávnem se ředitel společnosti Kazuo Hirai k celé situaci vyjádřil a řekl, že pokud se během příštího roku nedostane mobilní divize ze ztráty, bude muset společnost zvážit alternativní možnosti.

 

Původně se spekulovalo, že by onou alternativní možností mohlo být prodej divize, případně přesun výroby do levnějších destinací. Kazuo Hirai nyní tyto spekulace popřel a řekl, že k prodeji ani zrušení mobilní divize Sony nedojde. Jaké by tedy mohly být alternativní cesty k zisku?

Podle posledních spekulací se možná Sony pustí do výroby vlastních čipsetů. Z dlouhodobého hlediska by měl tento krok určitě smysl. Společnost by se zbavila závislosti na řešení od Qualcommu či MediaTeku. Výsledný čip by tak byl levnější a zlevnily by se i celkové výrobní náklady. Je ovšem otázkou, za jak dlouho by se společnosti vrátily počáteční nemalé investice do vývoje.

Uvidíme, jak se celá situace nakonec vyvine. Pokud by se Sony skutečně pustilo do výroby vlastních čipsetů, stal by se výrobce téměř soběstačným. Již nyní totiž tento japonský gigant vyrábí displeje a fotografické senzory.

Aktualizováno v 18:30: Šéf Sony v rozhovoru pro čínský server PConline.com.cn dementoval informace o tom, že by se společnost chystala vyrábět vlastní čipy.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

    Stara zprava, navic jiz davno dementovana:

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).