Domů » Bleskovky » Sony chystá Xperii P2: Bude to nová vlajková loď pro zbytek světa?

Sony chystá Xperii P2: Bude to nová vlajková loď pro zbytek světa?

Po představení smartphonu Sony Xperia Z4 se objevila informace, že se sice jedná o novou vlajkovou loď, která by ovšem měla být určena jen pro japonský trh. Pro ostatní trhy chystá výrobce jiný telefon. Podle posledních zpráv by jím mohla být chystaná Xperia P2.

Žádné fotografie ani renderované snímky zatím neunikly, takže se musíme spokojit jen se schématem. Díky tomu ale alespoň víme, jaké bude mít telefon rozměry. Zaujme především tloušťka 10,9 mm, což je na dnešní dobu opravdu hodně. Dostatek prostoru využil výrobce k osazení akumulátoru s kapacitou 4240 mAh.

 

Displej s úhlopříčkou 5,2″ nabídne rozlišení 1080 × 1920 pixelů (full HD). Procesor Qualcomm Snapdragon 810 je stejný jako u Xperie Z4. Také kapacita operační paměti je shodná – 3 GB. Do vnitřní paměti by se mělo vejít 32 GB dat.

Největším rozdílem mezi Z4 a P2 je fotoaparát. Zatímco je vlajková loď pro Japonsko vybavena 20,7 Mpx snímačem, Xperia P2 nabídne „pouze“ 12,1 Mpx. Jedná se ovšem o nový čip Sony Exmor RS, který je navíc doplněn novou čočkou, takže o kvalitu fotografií nemusíte mít strach. Fotoaparát bude podporovat i záznam videa v rozlišení 4K. Maximální rozlišení přední kamery bude 5 Mpx.

Podle uniklého schématu by se měl design značně odlišovat o řady Xperia Z. Zajímavé jsou velmi tenké rámečky kolem displeje. Je ovšem možné, že se vzhled ještě změní. Kdy dojde k oficiálnímu představení, zatím není známo. Není ani potvrzené, že se skutečně jedná o novou vlajkovou loď japonského výrobce.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

10 komentářů

 1. gck23 (neregistrovaný)

  Radši bych, kdyby tam dali pouze 2Mpx snímač a aby uměl to samé co Sony Alpha A7S tj použitelné video u ISO 100000

 2. To by měl být tedy nejspíš stejný snímač jako v Samsungu S6 – Exmor RS, senzor 7.09 mm x 4.68 mm (33.2 mm2). A7S má sice „jen“ 12 MPx, ale senzor CMOS, 35.8 x 23.9 mm. To do mobilu nikdo nenacpe a vzhledem ke kvalitám objektivu by to ani nemělo cenu. Navíc by to nikdo nezaplatil.

  • gck23 (neregistrovaný)

   To je jasný, že cpát fullframe snímač do telefonu je nesmysl, proto jsem psal 2Mpx, velikost snímače by mohla být 1″ jako v Sony RX100

 3. orgasmic (neregistrovaný)

  To je zvláštní…většina výrobců používá fotochipy od Sony a fotí lépe, než vlajková loď od Sony :D

  • Jj, postprocessing je mrcha drhá (vývoj):)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Blbost, staci se podivat sem. Pred SOny je pouze Samsung a Apple, Xperia Z3 je na 6. miste a Z2 hned za ni.

 4. PET by měl radost

 5. petr (neregistrovaný)

  No někde jsem zahlédl i jakože fotku a musím říct jednoznačně blé. Nechápu proč tam cpou tu hrůzu ve spodní části telefonu. Kdyby tam nebyla tak je telefon úplně super.

 6. Richy (neregistrovaný)

  Řada P a vlajková loď? Asi těžko. Vlajková lod může být už pouze řada Z (Dříve bylo i T a S, než se objevilo Z). Neznamená, že P nemůže být našlapanej foun.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).