Domů » Bleskovky » Sony chystá na léto výkonný smartphone s HD displejem

Sony chystá na léto výkonný smartphone s HD displejem

Pokud patříte mezi příznivce značky Sony, tak vás určitě potěší informace o připravovaném smartphonu s označením LT29i „Hayabusa“. Ten nabídne rozměrný displej s úhlopříčkou 4,55″ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Srdcem se stane dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktovací frekvencí 1,5 GHz. Za pomyslnou chloubu lze označit fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a možností nahrávání HDR videa. Dle dostupných informací by měl integrovaný fotoaparát podávat nadprůměrné výkony i za nepříznivých světelných podmínek. 

The "HDR Movie function" demo 逆光でも色鮮やかに撮影できる「HDRムービー機能」

O dostatečnou výdrž se bude starat akumulátor se slušnou kapacitou 2 200 mAh, tloušťka telefonu by přitom neměla přesáhnout sedm milimetrů. Své premiéry se Sony LT29i (Hayabusa) dočká již v červnu letošního roku a na pultech prodejců se s nejvyšší pravděpodobností začne objevovat o měsíc později. Sony v letošním roce nijak nezahálí a ve svých laboratořích pracuje i na dalším smartphonu, který má světlo světa spatřit v říjnu a dle zákulisních informací se bude jednat o vlajkovou loď výrobce. V kuloárech se o něm hovoří pod kódovým označením LT30i „Mint I“ a kromě přítomnosti displeje s OLED technologií a čtyřjádrového procesoru zůstávají další specifikace zahaleny tajemstvím. 

Zdroj: Phonearena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. aaron (neregistrovaný)

    U osazeneho Snapdragonu S4 by se dalo zminit jadro Krait, ktere je vyrazne lepsi nez dnes hojne pouzivane Cortex A9 nebo Scorpion. Sony asi bude stavet na Qualcomm MDP MSM8960, ktery ma rovnez 13MPix foto. Dale grafika Adreno 225 se zvysenym taktem.

    Vykon na CPU jadro je 2x vetsi nez u SGS2 (Cortex A9).

    [odkaz]

  2. a sucasneSony smartphony s HD displejom niesu vykonne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).