Sony chystá tablet s 9,4″ displejem a Tegrou 3 (aktualizováno)

Společnost Sony chystá zbrusu nový tablet s kódovým označením SGPT1211, který bude lákat na 9,4″ displej s rozlišením 1280 x 800 px a quad-core procesor NVidia Tegra 3. Vestavěný akumulátor nabídne kapacitu 6 000 mAh, na zadní straně najdeme 8Mpx fotoaparát a na přední straně pak 1Mpx kamerku pro videokomunikaci.

  

Tělo by mělo být vyrobeno z hliníku a zajímavostí je, že by tabletu neměla vadit voda. Neznamená to však, že by byl voděodolný, výrobce v interních materiálech odává, že odolá kapkám. V praxi to znamená, že pokud jej chvilkově vystavíte dešti, nemělo by se mu nic stát. Design by měl vycházet ze současného modelu Sony Tablet S, nicméně tělo má být podstatně tenčí.

  

Součástí operačního systému Android 4.1 bude vlastní uživatelské prostředí výrobce, které bude podporovat více uživatelských účtů včetně režimu hosta. Nastavit půjde také to, jaké aplikace přihlášený uživatel může spouštět.

  

K tabletu má být dostupná celá řada příslušenství včetně krytu s vestavěnou klávesnicí, dokovací stojánek či multimediální stanice. K dispozici má být 16GB (450 USD), 32GB (550 USD) a 64GB verze (650 USD) a oficiálního představení bychom se měli dočkat v průběhu září.

Aktualizováno 10. srpna: Na Xda-developers se objevilo několik nových renderů, které prozrazují finální podobu hliníkového tabletu. Vypadá velice pěkně, co říkáte?

  

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku