Domů » Bleskovky » Sony C3: První Xperia s levným, ale výkonným čipem MediaTek

Sony C3: První Xperia s levným, ale výkonným čipem MediaTek

Procesory MediaTek se začínají pomalu rozšiřovat i na našem trhu a v domovské Číně se těší díky dobrému poměru cena/výkon velké oblibě. Vstup na tamní trh již dříve avizovalo Sony a několik dalších výrobců včetně HTC a nyní přechází od slov k činům. Na internet unikly první snímky chystané novinky s označením C3, jejímž srdcem se stane čtyřjádrový MediaTek MT6589 na frekvneci 1 GHz nebo updatované verzi MT6589T tikající na 1,5 GHz.

Další specifikace nejsou známé a z fotografií můžeme vyčíst snad jen design držící se standardu nastaveném vlajkovou lodí Xperia Z (recenze) či absenci tlačítek mimo displej. Zda-li se Sony C3 dostane i mimo Čínu zatím zůstává otázkou.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. KINE (neregistrovaný)

  Fotka je podvrh, origo zde [odkaz]

  To, že tam je sense4 Vám asi divné nebylo co.

 2. fore (neregistrovaný)

  Jo, ale bude to 45Nm procak urcite.. takze fuj, děkuji, nechci.

  • Stefi (neregistrovaný)

   Prvni si neco nastuduj, nez zacnes vynaset soudy….

  • Tom (neregistrovaný)

   No nevim kolik má ten procák newtonmetrů (Nm), ale co se týče výrobního procesu, tak ten je tu tohoto procesoru 28nm.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).