Domů » Bleskovky » Sony má plán, jak navýšit kapacitu mobilních akumulátorů až o 40 procent

Sony má plán, jak navýšit kapacitu mobilních akumulátorů až o 40 procent

Počet procesorových jader, rozlišení displejů a fotoaparátů, kapacita RAM a vnitřní paměti; všechny tyto položky se každým rokem vyvíjení a umožňují vyrábět čím dál šikovnější smartphony a tablety. V jedné kategorii se ale téměř zastavil čas, a tou jsou akumulátory.

  

Mobilní zařízení povětšinou „živí“ lithium-iontové baterie, které společnost Sony přivedla na trh v roce 1991. Prozatím je nedokázala žádná jiná technologie vyšachovat ze hry, a podle Elona Muska je revoluce v nedohlednu. Sony se nicméně pokusí alespoň zlepšit životnost současné technologie.

  

Klíčem ke zvýšení mají být elektrody obsahující síru, a to buď ve slitině s lithiem, nebo s hořčíkem. Takto vybavené baterie mají nabídnout až o 40 procent vyšší kapacitu při zachování rozměrů současných baterií. Bohužel vývoj těchto baterií má ještě nějaký pátek trvat, první modely by mohly přijít na trh v roce 2020. Do té doby budeme muset vzít zavděk jednodenním smartphonům, které se alespoň dokáží čím dál rychleji nabíjet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. thegrid (neregistrovaný)

  Tak Lg G2 má 1.5-2 dny. Věřím že méně náročným už vydrží 3 v pohodě. Zas taková pohroma to není. Buďme rádi za to co existuje.

 2. Jj (neregistrovaný)

  Tak zrovna Sony má telefony s nadstandartni vydrží oproti ostatním…

 3. bkf1 (neregistrovaný)

  Mám LEPŠÍ nápad… co tak do těch telefonů dávat akumulátory s kapacitou 3000 mAh, 4000 a více????!!!!! Já vím to je moc drahé, na to mají peníze jenom čínští výrobci :D Levnější je krmit lidi NESMYSLY o tom, že jednou bude technologie…

 4. Ian (neregistrovaný)

  Takových nápadů už tady bylo a nakonec skutek utek.Divím se, že se toho chopilo zrovna Sony, které má tendenci výrobu mobilů ukončit.

  Jak píše BKF1. Dávat do mobilů větší baterky. Nedávat zbytečné 2k displeje a nedělat telefony za každou cenu co nejtenčí. Dobrou optimalizaci systemu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *