Domů » Bleskovky » Softwarová aktualizace pro BlackBerry Z10: Větší výdrž a méně chyb

Softwarová aktualizace pro BlackBerry Z10: Větší výdrž a méně chyb

Od oficiálního představení nové platformy BlackBerry 10 uběhl měsíc a kanadský výrobce vydal první recept na dětské nemoci, které se u tohoto systému objevily. Pro BlackBerry Z10 je nyní dostupná aktualizace s označením 10.0.10.85 a vývojáři z Waterloo tentokrát nezapomněli zveřejnit ani takzvaný „changelog“, neboli seznam změn.

    

Aktualizace přinesla především záplaty na některé objevené chyby, opraven byl například bug synchronizace kalendáře s Google účtem, dále se pozměnila funkce takzvaného Bedside Mode. „Režim nočního stolku“ již léta zaručuje uživatelům ostružin klidný spánek bez blikající diody a zvukových notifikací pro emaily, sms a různé chatovací programy; v BlackBerry 10 to však vývojáři přehnali, neboť tato funkce blokovala i melodii vyzvánění příchozích hovorů a mnozí lidé si z pracovních nebo osobních důvodů nemohou dovolit být k nezastižení na telefonu. Po aktualizaci už se vám v případě nouze opět dovolají i v noci.

 

Další změny jsou spíše v duchu vylepšení: zrychlení chodu aplikací třetích stran, zlepšení logu hovorů v BlackBerry Hub a rozšíření možností importu vizitky kontaktu z internetu. Své dávky „steroidů“ se dočkal i integrovaný přehrávač videí v internetovém prohlížeči a vývojáři BlackBerry prý přidali přes 60 drobných úprav k prodloužení životnosti baterie, uživatelé by tak měli v praxi poznat delší „dojezd“ na jedno nabití baterie.

Tip: Pokud už se vám podařilo koupit BlackBerry Z10, přejděte do Nastavení – Aktualizace softwaru a stiskněte tlačítko Zjistit aktualizace. O svá data se nemusíte obávat, záloha i obnova proběhne automaticky.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. Bohužel zatím aktualizace nedorazila na mojí Z10.

  • Ruslan Botsyurko

   Na CrackBerry vyšel článek s návodem jak dostat update, i když ho ještě neuvolnil tvůj operátor, mrkni se ;) [odkaz]

 2. A co tak dat moznost,nech si uzivatel urci,co chce v „budikovom“ mode mat zapnute a co nie…?

  • Bohužel se nám zatím nepodařilo sehnat BlackBerry Z10 do redakce, takže nemohu osobně ověřit, jak je Bedside mode řešený. Možná Milennium by mohl odpovědět, zda jsou hovory povolené „natvrdo“, nebo zda tam přibyla nějaká nová přepínací páčka.

  • Tak se nám právě Z10 podařilo sehnat a jakmile dorazí do redakce, připravíme pro vás videopohled a kolega Ruslan pak komplexní recenzi :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).