Softwarová aktualizace pro BlackBerry Z10: Větší výdrž a méně chyb

Od oficiálního představení nové platformy BlackBerry 10 uběhl měsíc a kanadský výrobce vydal první recept na dětské nemoci, které se u tohoto systému objevily. Pro BlackBerry Z10 je nyní dostupná aktualizace s označením 10.0.10.85 a vývojáři z Waterloo tentokrát nezapomněli zveřejnit ani takzvaný „changelog“, neboli seznam změn.

    

Aktualizace přinesla především záplaty na některé objevené chyby, opraven byl například bug synchronizace kalendáře s Google účtem, dále se pozměnila funkce takzvaného Bedside Mode. „Režim nočního stolku“ již léta zaručuje uživatelům ostružin klidný spánek bez blikající diody a zvukových notifikací pro emaily, sms a různé chatovací programy; v BlackBerry 10 to však vývojáři přehnali, neboť tato funkce blokovala i melodii vyzvánění příchozích hovorů a mnozí lidé si z pracovních nebo osobních důvodů nemohou dovolit být k nezastižení na telefonu. Po aktualizaci už se vám v případě nouze opět dovolají i v noci.

 

Další změny jsou spíše v duchu vylepšení: zrychlení chodu aplikací třetích stran, zlepšení logu hovorů v BlackBerry Hub a rozšíření možností importu vizitky kontaktu z internetu. Své dávky „steroidů“ se dočkal i integrovaný přehrávač videí v internetovém prohlížeči a vývojáři BlackBerry prý přidali přes 60 drobných úprav k prodloužení životnosti baterie, uživatelé by tak měli v praxi poznat delší „dojezd“ na jedno nabití baterie.

Tip: Pokud už se vám podařilo koupit BlackBerry Z10, přejděte do Nastavení – Aktualizace softwaru a stiskněte tlačítko Zjistit aktualizace. O svá data se nemusíte obávat, záloha i obnova proběhne automaticky.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku