Domů » Bleskovky » Snímač hlavního fotoaparátu pro iPhone 5 dodává Sony

Snímač hlavního fotoaparátu pro iPhone 5 dodává Sony

Společnost Sony si vyvíjí vlastní snímače pro mobilní zařízení, u chytrých telefonů Xperia jsme se například mohli setkat s čipem Exmor R, který dokázal obsarat poměrně kvalitní fotografie. Na serveru ChipWorks.com se objevily snímky rozebraného iPhone 5 včetně detailních fotek jednotlivých čipů, a právě u 8Mpx snímače fotoaparátu lze při zvětšení nalézt nápis Sony.

 

iPhone 5 má však ještě jeden fotoaparát, respektive kamerku pro videohovory (1,2 Mpx, HD video při 30 FPS), která se nachází na přední straně. Jejím výrobcem už není Sony, nýbrž kalifornská společnost Omnivision.

  
Takhle fotí iPhone 5 (zdroj snímků: TheVerge)

  

Hlavní fotoaparát iPhone 5 je schopný pořizovat snímky v maximálním rozlišení 3 264 x 2 448 px, má světelnost f/2.4 a poradí si také se záznamem fullHD videa při 30 snímcích za vteřinu.

Apple iPhone 5 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroje: PocketNow, TheVerge

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Tak Sony(SE) vždy v tomhle patřilo ke špičce a nedívím se proč si zrovna vybrali právě je :)

  • jj, telefony od Sony nefotí špatně, i když teď tu máme na recenzi Xperii ion, která se mi hodně líbí (pěkný design, slušná výdrž, výborný hardware, rychlý systém), ale celkový dobrý dojem mi právě trochu kazí fotoaparát, který ani za dobrého světla nekouzlí úplně kvalitní snímky, ale spíše průměr (tzn. není to špatné, ale u high-endu bych čekal více).

 2. no a? ved aj predosle dva generacie iPhonu mali Sony snimace

 3. 4S má také snímač od Sony. Stejný snímač, jako má 4S má i SGSII a třeba takový Arc S. Ovšem každý telefon se s tím čipem chová jinak a tam jsou ty hlavní rozdíly.

  • Čipy mají stejné ale softwarová úprava je někde jinde u 4S co si budeme nalhávat :) mě třeba S3 zklamala po stránce fotoaparátu.

 4. DAKR (neregistrovaný)

  Řekl bych že Sony má jedny z nejhorších fotoaparátů vůbec…Když jsem koupil přítelkyni telefon Xperia Sola byl jsem naštvanej hlavně z kvality snímků a videa…Shlédl jsem nějaká videa záznamu 1080p na Xperia S a myslím že je to také tragédie…Nechápu, že jsou schopný vyrobit perfektní optiku za pár korun pro Apple a do svých přístrojů dosazují takový podprůměr.

  • do svojich pristrojov dosadzuju to iste, len odflaknu soft, fotografie su Sperie S komprimovane a video nema dobre riesenu digitalnu stabilizaciu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).