Snapdragon 845: premiéra dříve, než se čekalo?

Qualcomm patří mezi lídry na poli mobilních čipů a už dlouhou dobu můžeme jeho výrobky vidět v řadě produktů napříč nejrůznějšími segmenty. Procesory všech kategorií využívají mnozí výrobci telefonů jako například Samsung, LG, HTC a mnoho dalších. Vlajkovou lodí Qualcommu byla vždy řada 8xx, pro rok 2017 to byl model Snapdragon 835, který byl použit v mnoha špičkových telefonech.

Tento procesor byl představen letos v lednu na veletrhu CES v Las Vegas a očekávalo se, že představení nástupce se odehraje na stejné akci i další rok. Avšak opak je pravdou, Qualcomm se rozhodl uspořádat svou vlastní akci Technology Summit, která se bude konat na Havaji, a na ní odhalit nového zástupce nejvyšší třídy pro rok 2018.

Snímek pozvánky na Qualcomm Summit

Stejně jako letos, kdy měl Samsung se svými modely Galaxy S8 a S8+ prvotní privilegium na dodávky Snapdragonu 835, by se podle předběžných zvěstí mohla opakovat podobná situace. Je tedy možné, že novinka ze stáje Qualcommu se jako první objeví v Samsung Galaxy S9, S9+ a až poté u zbylých výrobců a jejich modelů. Více informací se dozvíme v prosinci, konkrétně mezi 4. a 8. prosincem, kdy se akce koná.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel