Domů » Bleskovky » Snapdragon 845: premiéra dříve, než se čekalo?

Snapdragon 845: premiéra dříve, než se čekalo?

Qualcomm patří mezi lídry na poli mobilních čipů a už dlouhou dobu můžeme jeho výrobky vidět v řadě produktů napříč nejrůznějšími segmenty. Procesory všech kategorií využívají mnozí výrobci telefonů jako například Samsung, LG, HTC a mnoho dalších. Vlajkovou lodí Qualcommu byla vždy řada 8xx, pro rok 2017 to byl model Snapdragon 835, který byl použit v mnoha špičkových telefonech.

Tento procesor byl představen letos v lednu na veletrhu CES v Las Vegas a očekávalo se, že představení nástupce se odehraje na stejné akci i další rok. Avšak opak je pravdou, Qualcomm se rozhodl uspořádat svou vlastní akci Technology Summit, která se bude konat na Havaji, a na ní odhalit nového zástupce nejvyšší třídy pro rok 2018.

Snímek pozvánky na Qualcomm Summit

Stejně jako letos, kdy měl Samsung se svými modely Galaxy S8 a S8+ prvotní privilegium na dodávky Snapdragonu 835, by se podle předběžných zvěstí mohla opakovat podobná situace. Je tedy možné, že novinka ze stáje Qualcommu se jako první objeví v Samsung Galaxy S9, S9+ a až poté u zbylých výrobců a jejich modelů. Více informací se dozvíme v prosinci, konkrétně mezi 4. a 8. prosincem, kdy se akce koná.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).