Domů » Bleskovky » Snapdragon 836 se nechystá, nové Pixely bude pohánět Snapdragon 835

Snapdragon 836 se nechystá, nové Pixely bude pohánět Snapdragon 835

Před dvěma týdny zveřejnil @evleaks zprávu, v níž stálo, že chystaná druhá generace smartphonů Google Pixel přijde 5. října a bude ji pohánět nový čipset Qualcomm Snapdragon 836. I když jsou informace @evleaks obvykle přesné, tentokrát je vyvrací hned několik zdrojů, např. server Android Police nebo komunitní fórum XDA Developers. Podle nich nic jako Snapdragon 836 neexistuje a ani nebylo v plánu.

Tento fakt dokazuje i certifikační autorita FCC, která již schválila smartphone Google Pixel 2 s čipsetem MSM8998, což je kódové označení Snapdragonu 835. Spekulovaný Snapdragon 836 měl pohánět i chystaný smartphone Mi Mix 2, avšak i zde máme oficiálně potvrzeno, že Xiaomi vsadí na osvědčený model 835. Dalším vlajkovým čipsetem od Qualcommu tak bude patrně až Snapdragon 845 v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).