Domů » Bleskovky » Snapdragon 835 a Quick Charge 4.0: Qualcomm představil novinky pro příští rok

Snapdragon 835 a Quick Charge 4.0: Qualcomm představil novinky pro příští rok

Společnost Qualcomm dnes odhalila novinky, s nimiž se budeme setkávat ve smartphonech příštího roku. Jedná se o výkonný čipset Snapdragon 835 a vylepšenou technologii pro rychlé nabíjení Quick Charge 4.0.

snapdragon

Snapdragon 835 bude motorem příštích vlajkových smartphonů, oproti současné generaci Snapdragon 82x dojde ke zvýšení výkonu a ke snížení spotřeby energie. Větší efektivitu má zajistit nový 10nm výrobní proces, v němž bude zainteresován Samsung. Díky tomu má být nový čipset až o 27 procent výkonnější a o 40 procent energeticky úspornější. Kompletní konfigurace Snapdragonu 835 bude odhalena později.

nexus2cee_qc3

Qualcomm také představil čtvrtou generaci svého rychlého nabíjení, která má být až o 20 procent rychlejší a o 30 procent efektivnější. Quick Charge 4.0 má nabídnout inteligentnější algoritmus pro optimální napětí a řízení teploty v reálném čase, díky čemuž nastaví optimální přísun elektrické energie.

Díky novým integrovaným bezpečnostním obvodům má být také zabráněno nadměrnému nabíjení baterie. Prvním čipsetem s podporou Quick Charge 4.0 bude Snapdragon 835, jeho dostupnost se očekává v první polovině příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. O 40% úspornější, to čtu každý rok a stále mi mobil vydrží jeden den používání lol.

    • Ahoj. Napsal jsi úplnou blbost :-) Přečti si pořádně článek :-)

      • A tohle je podle tebe co „Díky tomu má být nový čipset až o 27 procent výkonnější a o 40 procent energeticky úspornější.“ To je Fata morgana……či co….

      • On je akoby úspornejší ak by sa vyrobil rovnaký čip novou technológiou ale keďže sa vyrobí výkonnejší o toľko o koľko úspornejší tak vydrží rovnako :D

  2. Hehe, PR oddělení Qualcommu žehlí jak to jde:-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).