Cena:

Snapdragon 450 se poodhaluje: malý velikostí, velký výkonem

Společnost Qualcomm se chystá posunout své čipsety střední třídy do vyšších pater. Už zanedlouho by měl být představen Snapdragon 450, jehož výkon bude srovnatelný se současným Snapdragonem 625, přitom bude díky 14nm výrobnímu procesu velice efektivní. I levné telefony tak budou moci nabídnout energeticky úsporný, a přitom výkonný čipset.

Snapdragon 450 má tvořit procesorová jednotka postavená na osmi 64bitových jádrech Cortex-A53 s taktem 2,0 – 2,2 GHz. Grafické operace bude mít na starosti Adreno 506 GPU běžící v taktu 600 Mhz. Samozřejmostí jsou další moderní technologie, jako podpora rychlého nabíjení Quick Charge a LTE modem, patrně X8 umožňující stahovat rychlostí až 300 Mbps a odesílat data 100 Mbps.

Podpora moderních rychlých pamětí a duálního fotoaparátu v nižší střední třídě také rozhodně potěší. Kdy Qualcomm nový Snapdragon 450 představí, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.