Smrt fotokrálovny: Nokia Lumia 1020 už to prý má spočítané

Podle známého zdroje neoficiálních informacích Evana Blasse alias @evleaks by měla nekorunovaná královna fotomobilů Nokia Lumia 1020 už 14. září tohoto roku doputovat k důležitému milníku svého distribučního života. Získá totiž status „End of Life“.

 
Královna je mrtva? Ať žije fotokrálovna!

Toto označení v technologické hantýrce většinou znamená, že se zařízení buď přestane vyrábět, nebo je ukončena jeho oficiální podpora. Vzhledem k tomu, že od začátku prodeje Lumie 1020 uběhl teprve rok, připadá v úvahu jedině první možnost. Stroje se zastaví, dělnící odejdou domů, obchodníci doprodají zbylé zásoby. Kde se ale schovává následník trůnu?


S čímpak se asi Stephen pochlubí tentokrát?

Pokud se Microsoft Mobile Oy chystá odpravit jednoho vladaře světa fotomobilů, měl by na jeho místo okamžitě usednout jeho potomek. Jinak se totiž může strhnout nebezpečná hra o trůn, která by pro finsko-americkou alianci nemusela dopadnout nejlépe.

Podívejte se, kde můžete Lumii 1020 koupit za nejlepší cenu?

Tím následníkem by mělo být zřejmě zařízení prozatím skryté za kódovým označením McLaren, které by se tak svého představení mohlo dočkat krátce po skončení prázdnin. Třeba už 9. září, kdy bude mít Stephen Elop slovo na konferenci Super Mobility Week v Las Vegas. Bude vám Lumia 1020 chybět? Co byste jí napsali na náhrobní kámen?

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku