Domů » Bleskovky » Smíšená realita pro Windows 10 dostává spoustu obsahu, přináší podporu SteamVR

Smíšená realita pro Windows 10 dostává spoustu obsahu, přináší podporu SteamVR

S podzimním Creators Updatem se do Windows 10 dostala podpora smíšené reality, kterou lze zprostředkovat skrze náhlavní soupravy od společností Acer, Dell, HP, Lenovo, a Samsung. Ve smíšené realitě lze konzumovat nejen obsah dostupný skrze obchod aplikací Microsoft Store, ale nově i skrze platformu SteamVR.

Užít si ji však bude moci pouze hrstka uživatelů, neboť pro její provozování je zapotřebí mít nejen helmu pro smíšenou realitu, ale také odpovídající hardware (tzn. počítač minimálně s procesorem Intel Core i7 a grafickou kartou GTX 1070), Windows 10 Creators Update a pochopitelně účet na Steamu.

Ve SteamVR najdete stejný obsah jako pro soupravy Oculus Rift či HTC Vive, zpočátku však nebudou dostupné všechny tituly, podpora SteamVR je zatím dostupná jako preview.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).