Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Smartphony Pixel 4, Galaxy S10 a Note 10 umožní aktualizaci ovladačů grafického čipu

Smartphony Pixel 4, Galaxy S10 a Note 10 umožní aktualizaci ovladačů grafického čipu

Qualcomm loni s uvedením vlajkového čipsetu Snapdragon 865 poodhalil i funkci Adreno Updateable GPU Drivers, která by měla umožnit aktualizovat ovladače grafického čipu přímo z obchodu Google Play. Zdá se, že Qualcomm nezůstane pouze u slov a brzy přejde k činům, překvapivě však začne na starším železe.

Aktualizujte si ovladač grafické karty

Qualcomm aktuálně pracuje se společností Google na vytvoření nástroje, který pomůže herním studiím vyždímat výkon (nejen) grafických čipů Adreno na maximum. Nástroj se jmenuje GPU Inspector a herní vývojáři s ním budou moci provádět hloubkovou analýzu dat, která následně pomůže při optimalizaci konkrétního titulu. A co víc, herní studia budou moci během optimalizací posílat ke Qualcommu a Google požadavky na vylepšení softwarových ovladačů grafických čipů. Ty pak bude možné aktualizovat přímo z obchodu Play podobně jako aplikace.

Zdroj obrázku: Qualcomm

Google a Qualcomm si od této iniciativy slibují výrazné zvýšení herního výkonu. Na testovacím Pixelu 4 XL se například díky GPU Inspectoru podařilo provést optimalizace, díky nimž byl grafický čip vytěžován o 40 procent méně, což ve výsledku znamenalo plynulejší grafiku ve vyšší snímkovací frekvenci a nižší spotřebu.

Současná spolupráce Qualcommu, Google a herních studií by měla přinést první ovoce v podobě aktualizovaných ovladačů pro smartphony Google Pixel 4 a 4 XL, Samsung Galaxy S10 a Note 10; další zařízení pak mají následovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments