Smartphone s největší baterií na světě. Doogee V Max láká na 22000 mAh

Dooogee V Max 04
  • Hledáte telefon, který vám na jedno nabití vydrží déle než týden?
  • Doogee V Max ma největší kapacitu baterie ze všech telefonů
  • Tělo má tloušťku 27,3 mm, hmotnost přesahuje půl kilogramu

Na letošním veletrhu MWC v Barceloně byla k vidění spousta netradičních smartphonů. Mé pozornosti nemohl uniknout ani nedávno představený Doogee V Max, který se pyšní vůbec největší kapacitou baterie, jakou můžete u smartphonu nalézt. Výrobci se do jeho útrob povedlo integrovat akumulátor s úctyhodnou kapacitou 22000 mAh.

Výrobce udává, že na jedno nabití telefon vydrží až 240 hodin běžného používání, což odpovídá 10 dnům. V případě využívání GPS navigace se výdrž „zkrátí“ na 160 hodin, při přehrávání videa je to okolo 40 hodin. V pohotovostním režimu má telefon vydržet neuvěřitelných 96 dní. Telefon podporuje 33W nabíjení, s dodávanou nabíječkou v balení akumulátor z nuly na sto dobijete přibližně za šest hodin.

Dooogee V Max 05
Srovnání tloušťky s iPhonem 14 Pro Max

Naživo telefon vypadá doslova giganticky a díky svým rozměrům (178,5 × 83,1 × 27,3 mm) a hmotnosti 543 gramů zapomeňte na to, že byste jej dokázali nosit v kapse u kalhot. Hardwarová výbava Doogee V Max není vůbec špatná – hnacím motorem se v tomto případě stal osmijádrový čipset Dimensity 1080 doplněný 12 GB RAM a 256GB úložištěm. Operační paměť lze navíc virtuálně rozšířit až o dalších 8 GB. Přední straně dominuje 6,58″ Full HD+ displej (IPS LCD) se 120Hz obnovovací frekvencí.

Dooogee V Max 03

Na zadní straně najdeme trio fotoaparátů – hlavní 108Mpx doplňuje 20Mpx infra kamera a 16Mpx širokáč, který lze zároveň používat i pro focení makra. Selfie fotoaparát na přední straně má rozlišení 32 Mpx. Video lze nahrávat maximálně ve 4K rozlišení při 60 fps. Výbavu uzavírá Android 12, dvojice stereo reproduktorů a dvoupásmová GPS (L1 + L5).

Dooogee V Max 01

Při pohledu na fotografie je jasné, že novice nebude vadit ani hrubější zacházení. Kromě kompletní odolnosti vůči vniknutí vody a prachu (IP68/IP69K) zde nechybí ani vojenská certifikace MIL-STD-810H, která garantuje nejen odolnost vůči pádu, ale i bezproblémový provoz ve zhoršených podmínkách (mráz, nízké a vysoké teploty, déšť, solná mlha…). Doogee udává, že telefon díky speciální konstrukci bude fungovat v teplotách od -55 °C do 70 °C.

Pokud o koupi tohoto masivního smartphonů přemýšlíte, připravte si necelých 12 000 Kč. K dispozici jsou tři barevné varianty – zlatá, černá a stříbrná.

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku