Smartphone od Amazonu na novém renderu: K čemu budou sloužit čtyři infračervená čidla?

Již delší dobu můžeme slýchat různé spekulace týkající se chystaného smartphonu od společnosti Amazon. Vstup na tento trh by Amazonu dával smysl, jelikož tablety Kindle Fire zaznamenaly skvělé prodejní úspěchy. Veškeré dohady nyní získávají na obrátkách, jelikož na internetu se objevil render podle všeho skutečně vyobrazující dosud neodhalenou novinku.

Na něm můžeme vidět přední i zadní stranu, přičemž obě jsou podle všeho kryty sklem, podobně, jako třeba u Nexusu 4 (recenze). Přestože se nebude jednat vyloženě o kompaktní zařízení, Amazon se prý snaží jej co nejlépe přizpůsobit ovládání jednou rukou. To sice při úhlopříčce 4,7 palce nezní úplně reálně, třeba nás ale výrobce překvapí. Hodilo by se zmínit i rozlišení, které bude zcela dostačujících 720 x 1280 px.

 
Uniklý render – tak trochu iPhone, tak trochu Nexus 4 a tak trochu Samsung

Srdcem telefonu bude čtyřjádrový procesor od Qualcommu doplněný o 2 GB RAM a operační systém Fire OS, tedy notně upravený Android známý z tabletů Kindle Fire. Hlavní fotoaparát na zadní straně doplní tradičně přední kamerka pro videohovory a chybět nebude ani čtveřice infračervených senzorů, které mají být umístěny v rozích telefonu.

Ty mají podle všeho monitorovat pozici uživatelovy hlavy vzhledem k obrazovce a přizpůsobovat tomu obraz pomocí 3D efektů. S pomocí několika dalších senzorů pak budou přítomna gesta pro ovládání různých prvků systému. Na detailnější informace nicméně bude potřeba vydržet až do představení zařízení. Nutno podotknout, že realita se od výše uvedeného nakonec může lišit, vesměs ale jde o důvěryhodné informace. Na trhu by se přístroj měl objevit ve třetím čtvrtletí letošního roku a tak prozatím budeme muset být trpěliví.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

4 komentáře

 1. ZiChius (neregistrovaný)

  Stejně by bylo uplně nejlepší, kdyby alespoň jeden výrobce ve změti těhlech ultra vymakaných placek udělal poctivej hi-end s vysouvací HW klávesnicí a pak ještě jeden s klasickou konstrukcí…

  • _iNTERFACE (neregistrovaný)

   naco ti je vysuvacia klavesnica?? uz davno nie sme v 20. storoci….aky ma to vyznam, mat dalsi zbytocny hw vo vrecku?

  • ZiChius (neregistrovaný)

   no mě je to celkem šumák, mám Note 3 a jsem spokojenej, ale znám opravdu spoustu lidí, který se omatlaných placek štítí a chtějí klasiku nebo HW QWERTY klávesnici ale nemaj z čeho vybírat, protože to co je na trhu je spíš low-end nebo nějaký gumák do pralesů

  • BackPa (neregistrovaný)

   Je pravda, že na klávesnici na displayi jsem si zvykl, ale HW klávesnici bych uvítal. Ale ještě raději bych byl, kdyby místo té klávesnice tam dali větší baterii.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *