Domů » Bleskovky » Smart Rotation od Samsungu řeší problém s nechtěným přetáčením obrazu

Smart Rotation od Samsungu řeší problém s nechtěným přetáčením obrazu

Snad úplně každý uživatel smartphonu zná následující situaci – ležíte si takhle na posteli nebo na pohovce a chcete si přečíst nějaký text na svém zařízení. Jenže jak se dostanete do mezního bodu vodorovné polohy, váš telefon sprostě otočí displej a vy před sebou máte obsah displeje otočený o devadesát stupňů. Samsung však naštěstí našel řešení a přinesl ho na svém Galaxy Note II.

 

Funkce se nazývá „Smart Rotation“ a stejně jako například funkce „Smart Stay“, která se stará o to, aby displej nezhasl, když se na něj dívate, využívá přední kamerky. Jakmile své zařízení příliš natočíte a displej by se měl přetočit, „podívá“ se na vás telefon a zjistí polohu vaší hlavy. Pakliže pozná, že čtete text vleže, nechá text v původní podobě.

Jelikož „Smart Rotation“ využívá přední kamery, je potřeba mít v místnosti alespoň trochu světla (třeba i z displeje), aby telefon rozpoznal polohu vašich očí. Při nočním čtení článků v posteli tedy fungovat nebude.

Funkce je v telefonu nativně vypnuta, takže pokud Galaxy Note II náhodou vlastníte a rádi byste si tuto super „fíčuru“ chtěli vyzkoušet, skočte do nabídky Nastavění => Displej. „Smart Rotation“ naleznete hned vedle již zmíněného „Smart Stay“.

Zdroj

Miroslav Václavík

10 komentářů

 1. Top10 (neregistrovaný)

  Pooockat!? To Android telefony v zakladu neumi zamknout rotaci, jak v ramci aplikace, tak v ramci celeho systemu?

  • Samozřejmě že umí, ale to je pak rotace natvrdo vypnutá v celém systému. Tahle funkce to řeší jen při čtení :)

 2. Top10 (neregistrovaný)

  Aha, tak to jo, ja se uplne lek, Android nepouzivam, :)

 3. xxx (neregistrovaný)

  Pokud máte na svém telefonu tlačítko lupy, můžete si rotaci zapínat/vypínat) jeho přidržením [odkaz]

 4. S4crifice (neregistrovaný)

  Super vychytávka :) Note sice nemám, ale nápad je to super – doporučuji ale patentovat ;)

 5. Frees (neregistrovaný)

  Zdravim, myslite ze je sanca ze sa to objavi niekde na xda ako apk? Velmi by sa mi nieco taketo hodilo, ale Galaxy Note 2 rozhodne kupovat nehodlam. Neni som zastanca takychto hybridov telefon+tablet.

 6. Je to na Play i pro jiné přístroje: [odkaz]

 7. fore (neregistrovaný)

  Nemate nahodou chybu v informaci o verzi androida ?? Note 2 ma preci 4.1 ? !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).