Smart Rotation od Samsungu řeší problém s nechtěným přetáčením obrazu

Snad úplně každý uživatel smartphonu zná následující situaci – ležíte si takhle na posteli nebo na pohovce a chcete si přečíst nějaký text na svém zařízení. Jenže jak se dostanete do mezního bodu vodorovné polohy, váš telefon sprostě otočí displej a vy před sebou máte obsah displeje otočený o devadesát stupňů. Samsung však naštěstí našel řešení a přinesl ho na svém Galaxy Note II.

 

Funkce se nazývá „Smart Rotation“ a stejně jako například funkce „Smart Stay“, která se stará o to, aby displej nezhasl, když se na něj dívate, využívá přední kamerky. Jakmile své zařízení příliš natočíte a displej by se měl přetočit, „podívá“ se na vás telefon a zjistí polohu vaší hlavy. Pakliže pozná, že čtete text vleže, nechá text v původní podobě.

Jelikož „Smart Rotation“ využívá přední kamery, je potřeba mít v místnosti alespoň trochu světla (třeba i z displeje), aby telefon rozpoznal polohu vašich očí. Při nočním čtení článků v posteli tedy fungovat nebude.

Funkce je v telefonu nativně vypnuta, takže pokud Galaxy Note II náhodou vlastníte a rádi byste si tuto super „fíčuru“ chtěli vyzkoušet, skočte do nabídky Nastavění => Displej. „Smart Rotation“ naleznete hned vedle již zmíněného „Smart Stay“.

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku